PFK začne jar proti Hlohovcu, v generálke prehral

• 6. marca 2023, 23:27

Generálka na jarnú časť piatej ligy severozápad futbalistom PFK Piešťany nevyšla. V poslednom prípravnom zápase podľahli mužstvu zo špice štvrtej ligy, ŠK LR Crystal Lednické Rovne, 2:5. Piešťany otvoria jarnú časť v sobotu 11. marca o 14.30 h domácim zápasom proti Hlohovcu.

Kapitán piešťanských futbalistov Martin Gula nastrieľal v príprave štyri góly. (Autor: PFK Piešťany)

Futbalistom PFK nevyšiel najmä prvý polčas, keď súperovi z Lednických Rovní dovolili ovládnuť dianie na ihrisku, tí mali dostatok priestoru a čas na presnú kombináciu. Vysoké napádanie od hostí nedovoľovalo domácim hráčom kombinačne presunúť hru na súperovu polovicu, čím sa dostávali pod tlak a strácali loptu v nebezpečných priestoroch. Napriek tomu, že Martin Strelec otvoril stav stretnutia po peknej strele k tyči, hostia dokázali v prvom polčase streliť štyri góly. Druhý polčas bol prevažne vyrovnaný, hra sa odohrávala v strede ihriska. Obe mužstvá kopali pokutový kop. Hostia ho nepremenili, avšak loptu dostali za chrbát brankára z dorážky. Za Piešťany skóroval z bieleho bodu Juraj Braniša.

Piešťany – Lednické Rovne 2:5

Góly PFK: Strelec, Braniša

Zostava Piešťan: Červenka – Grík, Ďurák, Ďurina – Prelovský, Strelec, Hlavatý, Kusý, Modrovič – Braniša, Hlbocký (Budka, Noskovič, Sloboda, Kováčik, Taraba)