Na javisku ukážu, čo sa deje za divadelnými kulisami

Divadlo Artynas s domovskou scénou v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom prichádza do Domu umenia Piešťany s inscenáciou, ktorou začalo svoju umeleckú púť. Predstavenie Divadelná komédia uvidíte na doskách, ktoré znamenajú svet, v piatok 10. marca o 19.00 h.

Divadelnú komédiu zrežíroval Ľubomír Paulovič. foto: archív divadla

Divadelná komédia alebo ako je za kulisami vždy viac divadla ako na javisku prináša príbeh, v rámci ktorého sa v regionálnom divadle stretávajú umelci rôzneho kalibru, aby naskúšali novú hru. Tú začínajúci spisovateľ síce ešte nedopísal, ale predseda divadelnej rady ju už stihol zakázať.

V hlavnej úlohe sa má predstaviť bývalá operetná hviezda, ktorá na javisku žiarila pred dvadsiatimi rokmi, teda v dobe, keď si ešte dokázala pamätať text. Milenca jej bude hrať charizmatický a vášnivý herec, ktorý sa pri ženách riadi heslom „vek je len číslo“, a tak sa ocitne v milostnom štvoruholníku. Talentmi nabitý súbor doplní premotivovaná ochotníčka, ktorá si len prišla požičať kostýmy, avšak divadlo miluje natoľko, že v ňom prijme prácu šepkárky ako vysnívanú pozíciu. Celý tento chaos vedie riaditeľka divadla, ktorá, aby toho nemala málo, samotnú zakázanú hru chce režírovať.

Podarí sa jej tento vagón plný rozdielnych osobností dotlačiť do cieľa, a napriek všemožným prekážkam odovzdať divákom predstavenie? Príďte sa pozrieť a zasmiať na tom, koľko vtipných a strastiplných situácií môže nastať, keď sa rodí divadlo!

Bengt Ahlfors v tejto komédii využil svoje bohaté skúsenosti z povolania herca, režiséra a taktiež divadelného riaditeľa. Postave začínajúceho autora dokonca pridelil svoje krstné meno. Divadelná komédia, podobne ako mnohé iné Ahlforsove hry, sa dočkala dlhých uvedení vo viac ako desiatke inscenácií po celej Škandinávii a strednej Európe.

Predstavenie zrežíroval Ľubomír Paulovič, ako herci sa predstavia Katarína Eriksson, Eugen Schreiber alebo Juraj Saukulič, Roman Hargaš, Jana Heveryová alebo Zuzana Vienerová, Patrik Masár, Frederika Burzová, Pavol Poljovka a Amália Bačová alebo Eliška Hlaváčová.

Lístky za 12 eur si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia alebo ich rezervovať prostredníctvom webovej stránky navstevnik.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. decembra 2023
Meniny má Bibiána, zajtra Oldrich