Na Sĺňavu osadili betónový vtáčí ostrov

V piatok 17. februára osadili pracovníci z Povodia dolného Váhu Slovenského vodohospodárskeho podniku prvý z dvoch plávajúcich betónových vtáčích ostrovov. Operence by na ňom mali hniezdiť.

FB Slovenský vodohospodársky podnik

Ešte vo štvrtok 16. februára do Ratnoviec doviezli, položili a spojili diely prvého z dvoch betónových vtáčích ostrovov, ktoré budú súčasťou nádrže Sĺňava. V piatok ho osadili na hladinu.

Slovenský vodohospodársky podnik informoval, že jeden ostrov tvorí 5 päť betónových segmentov, ktoré boli po jednom spúšťané na vodu a následne spájané. Betónové ostrovy budú osadené cca 110 metrov pod vtáčím ostrovom Čajka tak, aby boli chránené pred hlavnou prúdnicou rieky Váh. Mali by na nich hniezdiť vtáky.

Túto aktivitu zrealizovali v Ratnovciach za pomoci zamestnancov, ktorí zabezpečovali bezpečný prejazd ťažkej techniky objektom, rozrušovanie ľadov a drobnú technickú podporu. S podobnými, no menšími ostrovmi, majú vodohospodári skúsenosť z Oravskej priehrady.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora