Na Sĺňavu osadili betónový vtáčí ostrov

V piatok 17. februára osadili pracovníci z Povodia dolného Váhu Slovenského vodohospodárskeho podniku prvý z dvoch plávajúcich betónových vtáčích ostrovov. Operence by na ňom mali hniezdiť.

FB Slovenský vodohospodársky podnik

Ešte vo štvrtok 16. februára do Ratnoviec doviezli, položili a spojili diely prvého z dvoch betónových vtáčích ostrovov, ktoré budú súčasťou nádrže Sĺňava. V piatok ho osadili na hladinu.

Slovenský vodohospodársky podnik informoval, že jeden ostrov tvorí 5 päť betónových segmentov, ktoré boli po jednom spúšťané na vodu a následne spájané. Betónové ostrovy budú osadené cca 110 metrov pod vtáčím ostrovom Čajka tak, aby boli chránené pred hlavnou prúdnicou rieky Váh. Mali by na nich hniezdiť vtáky.

Túto aktivitu zrealizovali v Ratnovciach za pomoci zamestnancov, ktorí zabezpečovali bezpečný prejazd ťažkej techniky objektom, rozrušovanie ľadov a drobnú technickú podporu. S podobnými, no menšími ostrovmi, majú vodohospodári skúsenosť z Oravskej priehrady.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 21. júna 2024
Meniny má Alojz, zajtra Paulína