Bábkové predstavenia zabávajú celé rodiny

Najmladší Drahovčania sa počas minulého víkendu rozhodne nenudili. Kým v piatok pre nich pripravili v miestnom kultúrnom dome fašiangovú veselicu, v sobotu a nedeľu zasa návštevníci zaplnili tamojšie kino. V jeden deň si užívali bábkové predstavenie, ďalší deň zasa film.

V drahovskom Kine Napred sa o predstavenie postarala Barbora Zamišková. (Autor: am)

Počas fašiangového karnevalu sa v piatok 3. februára v kultúrnom dome tancovalo dosýta. Deti z drahovskej materskej školy si priniesli kostýmy od výmyslu svetu a spoločne si zatancovali so Šaškou Baškou. Princezné, králi, zvieratká i superhrdinovia sa zabávali, čo im sily stačili.

A komu bolo málo, v sobotu mohol zavítať do Kina Napred. V ten deň sa nepremietalo, ale konalo sa prvé bábkové predstavenie na pôde kina, ktoré nieslo názov Veselá vandrovka. V príbehoch o Troch prasiatkach a Ako išlo vajce na vandrovku sa diváci dozvedeli, že len s pomocou kamarátov dokážu premôcť vlka či zbojníkov. O predstavenie sa postaralo Divadlo TUŠ, ktoré sa pri jeho tvorbe inšpirovalo klasickými rozprávkami. Hru odohrala Barbora Zamišková.

Práve Divadlo TUŠ a Materské centrum Lienkovo chystajú aj ďalšie bábkové predstavenia. Pre najmenších sú v najbližších mesiacoch pripravení Malí pomocníci, Žabiatko, Guľko Bombuľko či Kozliatka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 7. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom civilnej leteckej prepravy (ICAO). Meniny má Ambróz.
  • 06.12.2023, 22:18
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mnohí milovníci zvierat snívajú o tom, že by sa namiesto kancelárskej roboty či svojho iného regulárneho zamestnania každý deň starali…
  • 04.12.2023, 22:30
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je utorok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
  • 04.12.2023, 22:59
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 6. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Mikuláša, patróna detí. Meniny má Mikuláš.
  • 05.12.2023, 22:51
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 7. decembra 2023
Meniny má Ambróz, zajtra Marína