Hasiči otvárali byty a riešili dopravné nehody

V predchádzajúcom týždni riešili piešťanskí hasiči otváranie bytov a dopravné nehody, pričom pri jednej z nich záchranári ošetrovali zrazeného mladého muža.

Pre technickú poruchu na kamióne, ktorá spôsobila dymenie, volali na diaľnicu piešťanských hasičov. (Autor: OR HaZZ Piešťany)

Prvý minulotýždňový výjazd hasičov, v pondelok 16. januára okolo obeda, smeroval k diaľnici D1, kde pri obci Pečeňady dymil kamión, ktorý prevážal papierenský tovar. Išlo o technickú poruchu na vozidle, hasiči vykonali protipožiarne opatrenia.

Na Vrbovskú cestu v Piešťanoch vyrážali v ten istý deň podvečer, keď bolo potrebné pomocou hydraulického otvárača dverí vniknúť do zamknutého bytu, v ktorom na podlahe našli spadnutého muža. Postarali sa o neho záchranári.

O dva dni nato, v stredu 18. januára v noci, došlo na Žilinskej ceste k zrážke mladého Ukrajinca a dvoch osobných áut. O zraneného muža sa postarali záchranári, hasiči na autách vykonali protipožiarne opatrenia, vytečené prevádzkové kvapaliny posypali sorbentom a miesto nehody označili kužeľmi.

V piatok 20. januára boli cesty na Slovensku ako sklo, šmýkali sa autá aj ľudia. V to ráno sa na Krajinskej ceste v Piešťanoch „ťukli“ dve osobné autá, našťastie išlo len o škodovú udalosť.

Na Jarnej ulici bola v piatok potrebná hasičská sila pri znášaní, nakladaní a vykladaní nadrozmerného pacienta, ktorého sanitka odvážala do nemocnice.

V rovnaký deň liezli hasiči po rebríku na prvé poschodie do bytu na Ulici M. Bela, aby odomkli dieťa, ktorého mama ostala vymknutá na chodbe. Situáciu vyriešili. 

33 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 21. marca 2023
Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik