Študentka z Vrbového najlepšia spomedzi 66-tisíc stredoškolákov!

  • Školy / Región
  • 8. januára 2022, 00:01

Študenti z Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom uspeli v súťažiach v ruskom i anglickom jazyku. Aleksandra Bajzíková sa dokonca stala najúspešnejšou spomedzi 66-tisíc žiakov stredných škôl.

(Autor: GJBM Vrbové)

Žiaci z 3. BB triedy ruskej bilingválnej sekcie – Jozef Hrdlička, Aleksandra Bajzíková, Emma Obuchová, Barbora Sotoňáková a Alojz Blahovec sa koncom minulého roka zúčastnili medzinárodnej olympiády v ruskom jazyku, ktorá sa uskutočnila v online formáte na platforme ruského vzdelávacieho portálu Infourok. Študenti mali možnosť overiť si svoje vedomosti zo štyroch predmetov – matematika, biológia, ruský jazyk a anglický jazyk.

V predmete ruský jazyk sa zo 65 967 žiakov stredných škôl umiestnila na prvej priečke Aleksandra Bajzíková. V anglickom jazyku zo 60 873 stredoškolákov skončil na treťom mieste Jozef Hrdlička.

Ďalší žiaci sa zúčastnili online súťaže v anglickom jazyku s názvom Best in English. Ide o porovnávaciu súťaž, do ktorej sa zapojili desiatky študentov zo Slovenska, z Českej republiky, ale aj z iných krajín Európskej únie. Test pozostával z viacerých úloh zameraných na využitie cudzieho jazyka, ale aj na čítanie s porozumením či posluch. Z Gymnázia J. B. Magina sa na prvých piatich priečkach s vynikajúcim výsledkom umiestnili: Kristína Pilátová (5. BA), Jakub Benjamín Zeleňák (1. BA), Marcel Holán (5. BA), Adam Kinzel (4. BA) a Soňa Vojčíková (5. BA). Pilátová zároveň skončila na 21. mieste v rámci Slovenska.

zdroj: gvrbove.sk

244 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara