Dopravná výchova (aj) očami detí

Deti zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch sa učili tajom dopravy a pravidiel na cestách. Hovorili si aj o dopravných značkách, správnej jazde či bezpečnostných pásoch.

(Autor: 9zspn.edupage.org)

V utorok 16. novembra sa deti v treťom oddelení školského klubu oboznámili s dopravnou výchovou. Mnohé z nej už vedeli, avšak viaceré nové veci sa naučili. Deti vždy, keď pôjdu cez križovatku a uvidia semafor, si spomenú na básničku, ktorú sa naučili. Zahrali si aj hru Letí, letí, ktorú im vychovávateľka Nikoleta Hlaváčová upravila na dopravnú verziu. Na malý okamih sa tak prváci premenili na všemožné dopravné prostriedky.

Čoby to bolo za dopravnú výchovu, ak by si malí školáci nepovedali niečo aj o značkách? Naučili sa ich pomenovať, umiestniť, ale i nakresliť. Tiež si nasimulovali cestu autom, pri ktorej si povedali o dôležitosti bezpečnostných pásov či správnej jazde. Tento deň malých účastníkov dopravnej premávky veľmi zaujal a už teraz sa tešia, ako všetky nové vedomosti využijú aj počas nasledujúcich dní.

32 Shares

Najnovšie správy

Posledný júnový štvrtok podvečer spozorovali požiar stohu slamy s rozlohou asi 1800 metrov štvorcových pri poľnohospodárskom družstve v Dolnom Lopašove.
  • 01.07.2022, 11:53
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. júla 2022
Meniny má Berta, zajtra Miloslav