Dopravná výchova (aj) očami detí

Deti zo Základnej školy F. E. Scherera v Piešťanoch sa učili tajom dopravy a pravidiel na cestách. Hovorili si aj o dopravných značkách, správnej jazde či bezpečnostných pásoch.

(Autor: 9zspn.edupage.org)

V utorok 16. novembra sa deti v treťom oddelení školského klubu oboznámili s dopravnou výchovou. Mnohé z nej už vedeli, avšak viaceré nové veci sa naučili. Deti vždy, keď pôjdu cez križovatku a uvidia semafor, si spomenú na básničku, ktorú sa naučili. Zahrali si aj hru Letí, letí, ktorú im vychovávateľka Nikoleta Hlaváčová upravila na dopravnú verziu. Na malý okamih sa tak prváci premenili na všemožné dopravné prostriedky.

Čoby to bolo za dopravnú výchovu, ak by si malí školáci nepovedali niečo aj o značkách? Naučili sa ich pomenovať, umiestniť, ale i nakresliť. Tiež si nasimulovali cestu autom, pri ktorej si povedali o dôležitosti bezpečnostných pásov či správnej jazde. Tento deň malých účastníkov dopravnej premávky veľmi zaujal a už teraz sa tešia, ako všetky nové vedomosti využijú aj počas nasledujúcich dní.

32 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 25. januára. Tento deň je Sviatkom obrátenia Pavla. Meniny má Gejza.
  • 25.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 24. januára. Tento deň je Dňom komplimentov a Sviatkom sv. Františka Saleského. Meniny má Timotej.
  • 24.01.2022, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Mesto Piešťany vyčlenilo v rozpočte na tento rok peniaze na rekonštrukciu autobusovej zastávky v mestskej časti Kocurice. Tá je dlhodobo…
  • 24.01.2022, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 25. januára 2022
Meniny má Gejza, zajtra Tamara