Talenty z anglických a ruských gymnázií opäť vo Vrbovom

Gymnázium Jána Baltazára Magina vo Vrbovom zorganizovalo v miestnom kultúrnom dome tretí ročník dramatického festivalu v anglickom a ruskom jazyku. Na DramaFeste 2021 sa predstavili študenti z piatich gymnázií, pričom domáci Vrbovčania obsadili prvé a tretie miesto.

Víťazným tímom DramaFestu 2021 sa stali domáci Vrbovčania. (Autor: gvrbove.sk)

Pozvanie zúčastniť sa na festivale prijali anglicko-ruské bilingválne gymnáziá z Hlohovca, Banskej Štiavnice, Rajca a gymnázium z Dunajskej Stredy. Anglické triedy dostali v tomto ročníku zadanie, ktorým bolo dramatické spracovanie diela Anna zo Zeleného domu na motívy knihy spisovateľky L. M. Montgomeryovej. Úlohou ruských tried bolo vybrať a dramaticky spracovať niektoré z diel Antona Pavloviča Čechova.

Žiaci prihlásených škôl preukázali podľa organizátorov obrovský talent, pretože aj pri minimalistických scénach dokázali v krátkom čase strhnúť pozornosť úplne na seba. Rovnako to vnímali aj členky komisie, ktoré vysoko ohodnotili nielen jazykovú úroveň vystupujúcich, ale aj ich dramatický prejav.

Odbornú komisiu tvorili Ema Maggiová, primátorka mesta Vrbové, Jarmila Sňahničanová, zástupkyňa Štátnej jazykovej školy v Trenčíne, a Olesja Medukha, zástupkyňa katedry rusistiky Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V závere festivalu vyhlásili tri najlepšie tímy, pričom prvé miesto získal tím Gymnázia J. B. Magina Vrbové (sekcia ruského jazyka) za vynikajúce stvárnenie Čechovovej drámy s názvom Izba č. 6. Druhú priečku obsadil tím z Gymnázia A. Kmeťa z Banskej Štiavnice (sekcia anglického jazyka). Tretie miesto opäť patrilo domácim študentom, konkrétne zo sekcie anglického jazyka.

„Ďakujeme všetkým žiakom prihlásených tímov, ich učiteľom, že napriek mnohým obmedzujúcim opatreniam Úradu verejného zdravotníctva, ktoré sprevádzali toto podujatie, prišli a pracovali na rozvíjaní talentu svojich žiakov,“ dodávajú organizátori z vrbovského gymnázia. Podujatie realizovali s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja a za pomoci Mesta Vrbové.

52 Shares

Najnovšie správy

Posledný júnový štvrtok podvečer spozorovali požiar stohu slamy s rozlohou asi 1800 metrov štvorcových pri poľnohospodárskom družstve v Dolnom Lopašove.
  • 01.07.2022, 11:53
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. júla 2022
Meniny má Berta, zajtra Miloslav