Zvieratám v útulku môžete pomôcť ryžou či cestovinami

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 7. novembra 2021, 00:02

Piešťanský útulok koncom októbra vyzval svojich podporovateľov, či by mohli prispieť zvieratám cestovinami, ryžou alebo ovsenými vločkami. Začína sa totiž obdobie, keď ošetrovatelia svojim štvornohým zverencom denne varia, a tak aj spotreba týchto potravín v zariadení na Priemyselnej ulici rapídne stúpa.

Piešťanskému útulku pomohli aj deti zo školy v Kľačanoch. (Autor: FB Viac úsmevov:))

Na výzvu okamžite zareagovalo viacero ochotných ľudí a útulok, ktorý je Regionálnym centrom Slobody zvierat, zásobili všetkými typmi potravín. Z útulku preto informovali, že nateraz majú zásob dostatok.

Ak však budete chcieť niečím prispieť, pokojne si doma pripravte napríklad balík ryže, cestovín či vločiek a o niekoľko dní či týždňov im to odneste, prípadne k tomu priložte čistiaci prostriedok (Savo, Fixinela) alebo deku, sacie podložky pre šteňatá, papierové utierky, 120 l plastové vrecia. Pomôžete aj tak, že prinesiete sensitiv krmivo, odčervovadlá a odblšovadlá. Nenoste však periny, matrace ani vankúše. Tie psy trhajú a pracovníci ich nemajú kde uskladniť.

Útulku minulý týždeň pomohli aj žiaci zo Základnej školy s materskou školou Kľačany. „Touto cestou ďakujeme veľmi a z celého srdca všetkým rodičom, žiakom, pedagógom i nepedagógom, ktorí urobili zbierku pre náš útulok. Paráda! Krásna a veľká nádielka, urobili nám obrovskú radosť,“ uviedli pracovníci útulku prostredníctvom svojej facebookovej stránky Viac úsmevov:). 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil