Majstrovstvá Slovenska patrili piešťanským veslárom

  • Veslovanie / Šport
  • 29. septembra 2021, 00:02

Veslársky klub Sĺňava Piešťany sa stal najúspešnejším na Majstrovstvách Slovenska vo veslovaní spomedzi všetkých zúčastnených klubov. Pretekári zo Sĺňavy popreháňali v posledný septembrový víkend na vodách Zlatých pieskov svojich súperov z Bratislavy, Šintavy a Šale a stali sa v bilancii so ziskom šestnástich majstrovských titulov, pätnástich strieborných a jedenástich bronzových priečok najúspešnejšími zberateľmi majstrovských medailí.

Mladšie žiačky Terézia Grosová (vľavo) a Stela Petrušková pri rozveslovaní pred štartom pretekov na Zlatých pieskoch. (Autor: Erika Jurgová)

Na jednodňových MSR súťažili na trati 500 metrov mladší žiaci a žiačky.  Medzi 12-ročnými skifárkami zvíťazila Terézia Grosová, na striebornej priečke nasledované Tamarou Kublovou a na štvrtej priečke Stelou Petruškovou. Svoju prvú bronzovú medailu si na MSR vybojoval medzi 11-ročnými začínajúci veslár Michal Kopál.  Na dvojskife sa stali majsterkami SR Terézia Grosová s Tamarou Kublovou, na bronzovú priečku dosiahli Stela Petrušková s Katarínou Mihálikovou. Očakávane si po zlato zo skifu na 1000m prišla do cieľa 13-ročná Ema Vavrová na novej lodi medzi 14-ročnými súperkami, za ňou na treťom mieste finišovala Sarah Kováčová a na piatom Kornélia Čačíková. Na dvojskife striebro patrilo Sarah Kováčovej s Emou Vavrovou a bronz Nine Platkovej s Kornéliou Čačíkovou.

Zlatú majstrovskú medailu si vybojovala Simona Weiszová na skife dorasteniek, medzi dorastencami Peter Strečanský, v starších žiakoch 14 ročných Viktor Jurga a trinásťročných Tomáš Latka.  Medzi mužmi triumfoval na skife Ondrej Kovačovič. Na dvojskifoch majú majstrovské tituly pre rok 2021 medzi dorastenkami Anna Kublová so Simonou Weiszovou, v žiackej kategórii Viktor Jurga a Alex Klein, dorastenci Marcel Škulec a Matej Ďuriš,  medzi mužmi Ondrej Kovačovič s Matúšom Vančom nasledovaní Petrom Strečanským s Marošom Slobodom. V kategórii paraveslovanie zvíťazil Krištof Kubala pred Ivanom Volfom.

Druhé miesta obsadili v disciplínach skifov a dvojskifov Anna Kublová, Alex Klein, Samuel Platko, Matej Ďuriš,  Sofia Gono a Gréta Malíková, Maroš Sloboda a Lillian Nastasia Pastorková, Oskar Gono a Tomáš Latka.  Bronzovými medailami boli ocenení aj Oskar Gono, Marcel Škulec na skife a Aneta Ferancová s Lilian Pastorkovou, Samuel Platko s Jakubom Grosom na dvojskife.   Medzi mužmi na dvojskife zostala tretia priečka pre Pavla Tarabu a Andreja Čechvalu.

Erika Jurgová

114 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2023, 22:37
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 01.10.2023, 00:56
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 30. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom prekladateľov, Svetovým dňom srdca a Medzinárodným dňom nepočujúcich. Meniny má…
  • 29.09.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 2. októbra 2023
Meniny má Levoslav, zajtra Stela