Ministerstvo dopravy prijalo petíciu za zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov

  • Nezaradené
  • 25. septembra 2021, 15:18

Rezort dopravy sa stotožňuje s tvrdením, že je potrebné hľadať konkrétne riešenia na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

ilustračné foto

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) prijalo petíciu za zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov. Uviedol to v tlačovej správe Ivan Rudolf, riaditeľ odboru komunikácie rezortu. Cieľom petície je legislatívna úprava odstupu 1,5 metra pri obchádzaní cyklistov či chodcov. Rezort dopravy sa stotožňuje s názorom, že je potrebné hľadať konkrétne riešenia na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

Zástupcovia MDV SR v piatok o požiadavke viac ako 21-tisíc ľudí rokovali so zástupcami petičného výboru, občianskeho združenia Cyklokoalícia a s europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou. Spoločne sa dohodli na vytvorení pracovnej skupiny.

„Chceme sa zamerať na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky, predovšetkým na tých najzraniteľnejších – cyklistov a chodcov,” uviedol po rokovaní štátny tajomník rezortu dopravy Jaroslav Kmeť.

Úlohou skupiny bude príprava spoločných návrhov potrebných legislatívnych zmien, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť chodcov a cyklistov, ako aj ďalších účastníkov cestnej premávky. Väčšina zmien požadovaných v petícii je v gescii Ministerstva vnútra SR, ale Ministerstvo dopravy a výstavby SR má záujem zmeniť tie body petície, ktoré sa týkajú jeho kompetencií.

Na zvýšenie bezpečnosti na cestách rezort dopravy pripravuje aj osvetovú kampaň.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 21. apríla 2024
Meniny má Ervín, zajtra Slavomír