Ministerstvo dopravy prijalo petíciu za zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov

  • Nezaradené
  • 25. septembra 2021, 15:18

Rezort dopravy sa stotožňuje s tvrdením, že je potrebné hľadať konkrétne riešenia na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

ilustračné foto

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR) prijalo petíciu za zvýšenie bezpečnosti cyklistov a chodcov. Uviedol to v tlačovej správe Ivan Rudolf, riaditeľ odboru komunikácie rezortu. Cieľom petície je legislatívna úprava odstupu 1,5 metra pri obchádzaní cyklistov či chodcov. Rezort dopravy sa stotožňuje s názorom, že je potrebné hľadať konkrétne riešenia na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

Zástupcovia MDV SR v piatok o požiadavke viac ako 21-tisíc ľudí rokovali so zástupcami petičného výboru, občianskeho združenia Cyklokoalícia a s europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou. Spoločne sa dohodli na vytvorení pracovnej skupiny.

„Chceme sa zamerať na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky, predovšetkým na tých najzraniteľnejších – cyklistov a chodcov,” uviedol po rokovaní štátny tajomník rezortu dopravy Jaroslav Kmeť.

Úlohou skupiny bude príprava spoločných návrhov potrebných legislatívnych zmien, ktoré by mali zvýšiť bezpečnosť chodcov a cyklistov, ako aj ďalších účastníkov cestnej premávky. Väčšina zmien požadovaných v petícii je v gescii Ministerstva vnútra SR, ale Ministerstvo dopravy a výstavby SR má záujem zmeniť tie body petície, ktoré sa týkajú jeho kompetencií.

Na zvýšenie bezpečnosti na cestách rezort dopravy pripravuje aj osvetovú kampaň.

SITA

92 Shares

Najnovšie správy

sobota, 22. januára 2022
Meniny má Zora, zajtra Miloš