Nezvládate chodiť na turistiku? Skúste niečo ľahšie!

  • Inzercia
  • 23. augusta 2021, 15:34

Nechceme si to priznať, no s vekom nám postupne ubúda síl, najmä po fyzickej stránke. Radi by sme ešte raz vyšli hore na Rysy alebo si vychutnali pohľad na Veľké Hincovo pleso. Žiaľ, náš stav nám to už nemusí dovoliť. To, že sa už nedostaneme na vyššie položené miesta, neznamená, že musíte svoju lásku k horám pochovať.

Zdroj obrázka: Crisp0022 / Shutterstock.com

Nikto nepochybuje o tom, že by ste zvládli aj náročnejšiu túru. Vy sami však musíte zvážiť zdravotný stav a kondičku. Nie je žiadna hanba priznať si, že niektoré túry už sú skrátka nad vaše sily. Čo môžete robiť? Spoznajte náučné chodníky na Slovensku.

Čo je skvelé na náučných chodníkoch?

  • Naučíte sa nové veci

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové. Takúto možnosť vám ponúkajú aj náučné chodníky. Počas cesty vás budú čakať tabule s rôznymi informáciami o miestnej faune a flóre. Rovnako sa dozviete aj niečo o histórii daného miesta, ak sa nachádzate v blízkosti nejakej významnej pamiatky.

  • Nie sú dlhé

Pre ľudí, ktorých zdravotný stav je obmedzený, sú náučné chodníky ako stvorené. Nie sú príliš dlhé a predsa sa budete cítiť ako na turistike. Nepodceňte však terén a určite nechoďte na takýto chodník iba v obyčajných teniskách. Na nohách by ste mali mať trekingovú obuv, ktorá vám zabezpečí pohodlie a bezpečie.

  • Spoznáte nových ľudí

Na náučných chodníkoch spoznáte veľa nových ľudí. Mnohí z nich budú možno rovnakí nadšenci do turistiky ako vy. Čas strávený v prírode je jedine prospešný a keď sa po ceste ešte aj zarozprávate, môžete si byť istí, že vám dobrá nálada vydrží po celý deň.

Aj na náučné chodníky treba chodiť pripravený. Treba mať ruksak, fľašu s vodou, vhodné oblečenie a pevnú turistickú obuv. Ak potrebujete napríklad novú softshellovú bundu a vyhliadnete si nejakú, ktorá je na vás príliš drahá, skúste použiť zľavové kupóny. Ušetríte pár eur alebo budete mať dopravu zadarmo. Zdroj obrázka:
Crisp0022 / Shutterstock.com

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. júna 2024
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia