Zajtra je posledný deň na sčítanie

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 30. marca 2021, 09:00

K dnešnému dňu bolo v Piešťanoch sčítaných už 82 percent obyvateľov. Zajtra sa povinné sčítanie končí. Pokračovať bude už len asistované sčítanie. Za nesplnenie povinnosti môžete dostať pokutu 25 až 250 eur.

Od 1. apríla do konca októbra sa môžu sčítať tí, ktorí na to potrebujú pomoc asistenta. V rámci Piešťan budú zriadené štyri kontaktné miesta: Mestský úrad Piešťany (počas úradných hodín), Služby mesta Piešťany, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany a Základná škola F. E. Scherera v čase od 13.00 do 15.00 h. Pomoc asistenta je možné využiť na kontaktnom mieste alebo je možné požiadať o návštevu asistenta priamo doma u respondenta.

Elektronický sčítací formulár od začiatku sčítania obyvateľstva, teda od polovice februára, vyplnilo 81 percent obyvateľov SR. To predstavuje 4 557 000 sčítaných osôb. Po piatich týždňoch sčítania má Slovensko obce a mestá, kde sčítanie excelentne napreduje, ale aj obce a mestá, ktoré sa budú musieť sústrediť na zabezpečenie asistovaného sčítania, aby mohli hovoriť o úspešnom sčítaní.

Využite posledné dva dni a sčítajte sa! Pripomíname, že sčítanie obyvateľov je zo zákona povinné. Zákon o sčítaní pozná aj sankcie za nesplnenie si povinnosti. Obyvateľovi môže byť udelená pokuta mestom od 25 do 250 eur. Všetci obyvatelia Slovenska majú povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára. Pod pojmom obyvateľ sa v tomto prípade rozumie každý, kto má na Slovensku trvalý, prechodný, ale aj tolerovaný pobyt. Sčítať sa je povinný aj občan Európskej únie, ktorý má na území Slovenska obvyklý pobyt a obyvatelia tretích krajín, ktorí majú na Slovensku trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Sčítať neplnoleté osoby, teda deti, je povinný rodič, respektíve zákonný zástupca.

Všetko podstatné o sčítaní nájdete tu:

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 13. júna 2024
Meniny má Anton, zajtra Vasil