Po neúspešnom pokuse o rokovanie zastupiteľstva prezenčnou formou radnica mení stratégiu

V stredu 10. marca sa vedenie piešťanskej radnice neúspešne pokúsilo zorganizovať prvé tohtoročné mestské zastupiteľstvo, a to aj napriek pandemickej situácii za osobnej účasti poslancov. A keďže zo sedemnástich sa na rokovanie do zasadacej sály dostavilo len sedem z nich, poslanecký zbor nebol uznášania schopný. Primátor po polhodine čakania zastupiteľstvo ani nezahájil a rokovanie zrušil.

Žltým podfarbené mená sú poslanci, ktorí sa na rokovanie zastupiteľstva 10. marca dostavili. (Autor: red/zastupitelstvo.sk)

Najnovšie sa však na webovej stránke mesta objavila pozvánka na nový pokus o zorganizovanie prvého oficiálneho rokovania poslancov v tomto roku, avšak ako sa v pozvánke uvádza, tentoraz online formou. A zvolané je na štvrtok 18. marca.

„Bližšie informácie o možnosti vystúpenia občanov budú zverejnené na webovom sídle mesta a na FB stránke mesta. Svoje pripomienky a dopyty občania môžu zasielať aj na mailovú adresu, alebo doručiť do podateľne mestského úradu,“ uvádza ako jediné radnica v pozvánke na zastupiteľstvo, ktoré je zo zákona verejné.

A tak len na pripomenutie. Jeden z bodov rokovania poslancov je aj prerokovanie nového návrhu všeobecne záväzného nariadenia mesta, ktorým chce mestský úrad, ako uvádza v dôvodovej správe tohto materiálu, regulovať pouličných umelcov, a zároveň im zakázať vystupovať na Kolonádovom moste. Proti tomuto zámeru radnice sa však zdvihla vlna nevôle verejnosti a vznikla voči tomuto pre pouličných umelcov obmedzujúcemu nariadeniu petícia, ktorú k dnešnému dňu podpísalo 749 signatárov.

Je tak predpoklad, že organizátori budú chcieť text svojej petície poslancom aj osobne interpretovať a objasniť svoje dôvody. Z toho, ako sa to bude dať uskutočniť, sme sa však na stránkach mesta dozvedeli len to, že sa to možno dozvieme.

342 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián