Piešťanské letisko s Sky One sa dohodli na spolupráci

  • Piešťany
  • 12. februára 2021, 08:00

Nová letecká spoločnosť Sky One si chce vybudovať svoju základňu na piešťanskom letisku. So spoločnosťou Letisko Piešťany má od konca minulého roku podpísané zmluvy na parkovanie lietadiel a využívanie leteckých služieb.

(Autor: Rudolf Sivý)

„Na základe doterajších dobrých skúseností sme sa so zástupcami spoločnosti Sky One dohodli na zintenzívnení spolupráce. Diskutovali sme o podpore cestovného ruchu a privážaní zahraničných kúpeľných turistov. Podporujeme aj zámer spoločnosti mať svoju základňu práve na piešťanskom letisku. To je výbornou správou aj v čase, keď sa nelieta, pretože budeme profitovať napríklad z parkovania lietadiel,“ povedal po rokovaní so zástupcami leteckej spoločnosti predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Trnavský samosprávny kraj je najväčším akcionárom spoločnosti Letisko Piešťany, ďalšími sú mesto Piešťany a ministerstvo dopravy.

Piešťanské letisko podľa jeho výkonného riaditeľa Bohumila Klečáka poskytuje klientom služby aj počas pandémie, ktorá výrazne zasiahla leteckú dopravu. Odbavuje súkromné aj cargo lety a poskytuje zázemie pre nájomcov. Výcvik na vládnom špeciáli v Piešťanoch absolvovali posádky leteckého útvaru ministerstva vnútra, testovací let tam absolvovalo aj lietajúce auto AirCar z dielne Klein Vision.

Záchrana a „rozlietanie“ piešťanského letiska bola pred krajskými voľbami v roku 2017 jedna z volebných priorít terajšieho vedenia župy. Predtým Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany.

SITA

69 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila