Vrbovskí gymnazisti z ruskej sekcie natočili víťazné video

  • Mladí dnes / Školy / Spravodajstvo / Región
  • 18. januára 2021, 00:01

Video, ktoré natočili študenti z druhej bilingválnej B triedy Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom na festival Dramafest, o ktorom sme už v Piešťanskom týždni písali pred Vianocami, zaslali mladí filmári aj do ruskej súťaže na Medzinárodný konkurz čitateľov a umeleckého prekladu.

Záber z natáčania víťazného diela vrbovských gymnazistov. (Autor: archív študentov GJBM )

Podujatie organizovalo Viatské humanitárne gymnázium z mesta Kirov spolu s Inštitútom humanitárnych a sociálnych vied Viatskej štátnej univerzity. Záštitu nad súťažou prevzalo Ministerstvo školstva Ruskej federácie.

„Do súťaže sa okrem našich gymnazistov zapojili aj študenti krajín takmer z celej Ázie a Európskej únie. Súťaž bola rozdelená do šiestich kategórií: prednes ruskej prózy, prednes ruskej poézie, umelecký preklad z ruského jazyka a do ruského jazyka a dramatizácia ruského literárneho diela,“ uviedla pedagogička gymnázia Zuzana Koišová.

Vrbovčania vo svojej kategórii Dramatizácia fragmentu prozaického diela ruskej klasickej alebo modernej literatúry získali prvenstvo. Radosť bola obrovská!

„Našim žiakom 2BB triedy a ich vyučujúcej Veronike Dingovej ďakujeme za výnimočné dramatické dielo, na ktorom pracovali aj v tejto náročnej dobe, a za úspešnú reprezentáciu ruskej bilingválnej sekcie našej školy,“ znie poďakovanie vedenia Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom.

6 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo