Podoby džezu

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba / Rádio Piešťany
  • 22. novembra 2020, 12:00

Jano Babič (Autor: red)

V hľadaní dobrého slova som objavil myšlienku, vystihujúcu dianie okolo nás práve v tomto čase a priestore: „Čo tak môže bežať hlavou ľuďom, ktorí sa snažia po väčšinu svojho života rozdávať radosť, zabávať ľudí hudbou aj v tejto neláskavej dobe – a popritom byť svedkami lavíny hnevu a bezohľadnosti, schovávajúcej sa za vznešené slovo – sloboda.“ Viac než inokedy potrebujeme dobré správy, pozitívne ohlasy, povzbudivé slová, aby sme zastavili vlnu nespravodlivej zlomyseľnosti a zblížili ľudí v ťažkom období záchrany zdravia a životov.

Podoby džezu na Rádiu Piešťany prinášajú dobré správy. Aj tie najbližšie oznamujú nové úspechy a informujú o tvorivosti a kreativite. Adriena Bartošová sa v lete predstavila v piešťanskom mestskom parku v ojedinelom v programe Džezové divy z produkcie Dášky Libiakovej. Vitalita a úspešnosť Adrieny Bartošovej je pozoruhodná, čo dokazuje novým albumom O smútku a radosti. Jedna z najrešpektovanejších slovenských speváčok a skladateliek uvádza v týchto dňoch na trh v poradí už dvanásty štúdiový album, ktorý je výsledkom spolupráce mnohých zvučných mien a vychádza vo vydavateľstve Hudobný fond.

Tento rok by americký soul-jazzový saxofonista a skladateľ Hank Mobley oslávil 90. narodeniny. Na jeho počesť sa v sobotu 14. novembra uskutočnil koncert, ktorý sa konal v štúdiu legendárneho Rudyho Van Geldera. Hrali Joe Lovano, Ron Carter, Kenny Washington a Isaiah J. Thompson. Pozývam vás na prierez ojedinelou hudbou, ktorú nám Hank Mobley zanechal. Na stretnutie v nedeľu o 20. hodine pri počúvaní relácie Podoby džezu sa teší vám a džezu verný Jano Babič.

88 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 20. januára 2022
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent