Múzeum otvoria už zajtra

Od stredy 18. novembra 2020 bude 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja znovu otvorených pre návštevníkov, medzi nimi aj Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch. Návšteva bude možná za dodržiavania opatrení na prevenciu šírenia ochorenia Covid-19.

Foto: am

Ide predovšetkým o zásady nosenia rúška či iného prekrytia horných dýchacích ciest, dodržiavania rozstupov a dôslednú hygienun rúk. Vstup do priestorov organizácií a ich jednotlivých súčastí bude limitovaný a regulovaný podľa aktuálneho počtu prítomných.

Prečítajte si viac o zbierke Starý kláštor

Šesť župných múzeí, štyri knižnice, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň boli pre verejnosť uzatvorené od 24. októbra 2020 v súvislosti s obmedzeným pohybom obyvateľstva.

Ich zamestnanci v tomto období pripravovali pre svojich priaznivcov bohatý kultúrno-vzdelávací program. Kultúrne zážitky i v období zhoršenej epidemiologickej situácie si tak bolo možné vychutnávať z pohodlia a bezpečia domova.

ttsk

10 Shares

Najnovšie správy

Pred dvomi týždňami sme v Piešťanskom týždni uverejnili sériu fotografií, na ktorých sme zachytili výtlky na cestách v Piešťanoch. Netrvalo…
  • 04.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. marca 2021
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich