Banda zlého Vojta mlátila do strún v Hangar pube

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba / Piešťany
  • 16. augusta 2020, 00:02

Keď vstúpite do piešťanského Hangar pubu, nadobudnete pocit, že ste sa ocitli v úplne inom svete. Občas sem na terasu či do interiéru, ktorý pripomína zašlú slávu piešťanského letectva, pozvú notoricky známu piešťanskú kapelku Bandu zlého Vojta.

Banda zlého Vojta si koncert užívala v priateľskej atmosfére. (Autor: I.M.O)

Nie je mi jasné, prečo zlého, lebo to, čo táto formácia v posledný júlový štvrtok predviedla na terase Hangar pubu, bolo veľmi dobré, ľudsky krásne a chytľavé. Našťastie, nie ako COVID-19, ale ako láska k muzike.

Huslistka Oluška Chudíková nám o kapele povedala toto: „Tvorí ju Vojto Bezák – on to organizuje, zároveň hrá na gitare a niekedy aj na fúkacej harmonike. Ďalej je tu s nami Igor Cvečka, ten hrá na bendžo, basovú gitaru rozoznieva Lacko Vranovič, ja hrám na husliach. Ocitol sa tu aj náhodný bendžista Gusto Niepel, ktorý bol s nami prvýkrát. A aby som formáciu predstavila kompletne, ďalším náhodným hudobníkom bol gitarista Tibor Helienok a ku koncu prišiel ďalší bendžista, ktorý ale hral na gitare – Dodo Kubeník.“

Všetci hrali, spievali a bavili seba, ale aj do posledného miesta zaplnenú terasu na Vrbovskej ceste pri Ružovom mlyne. A ľudia, ktorí poznali staré známe trampské pesničky ako Čakanie na vlak, Oceán sĺz, Špejchar, Keď som bol chlapec strapatý, Sbohem lásko, Růže z papíru, Marta a iné, spievali spolu s Vojtovou zlou bandou, čo hrá dobre.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 13. apríla. Tento deň je Dňom nespravodlivo stíhaných. Meniny má Aleš.
  • 13.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 12. apríla. Tento deň je Svetovým dňom letectva a kozmonautiky. Meniny má Estera.
  • 12.04.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 14. apríla 2024
Meniny má Justína, zajtra Fedor