Deťom pribúdajú možnosti táborov

  • Mladí dnes / Piešťany / Spravodajstvo
  • 19. júna 2020, 00:01

Aj keď to chvíľami vyzeralo, že leto 2020 strávime zavretí doma, napokon sa situácia ohľadom koronavírusu zlepšila. Ľudia môžu vycestovať na dovolenku a deti vyraziť do táborov. Možnosti pribúdajú aj v Piešťanoch a okolí.

Tábory Centra voľného času Ahoj si deti budú môcť užiť aj tento rok. (Autor: archív CVČ Ahoj )

Už štandardne sa o deti postará Centrum voľného času Ahoj. Na tábory s rôznym zameraním, napríklad dobrodružným, florbalovým, karate či atletickým, sa tešia nielen pedagógovia, ale aj deti a rodičia. Ako nám prezradil riaditeľ CVČ, už teraz mu volajú rodičia s rôznymi otázkami, pričom vyjadrujú túžbu, aby deti do táborov ísť mohli.

„V ponuke máme športový tábor, ktorý bude zameraný na rôzne športy ako vybíjaná, frisbee, minihádzaná, plážový volejbal atď. a florbalový tábor. Tábory relax a dobrodruh sú zamerané na výlety, turistiku, návštevu rôznych atrakcií a podujatí, ako napr. lanové centrum, trampolínové centrum, návštevu kúpalísk, opekačky, návštevu minizoo a rôznych kultúrnych pamiatok. Tábory sú primárne určené pre deti navštevujúce krúžky v CVČ, ale prihlásiť sa môžu aj všetky ostatné,“ doplnila informácie Emília Pastorková z CVČ.

Okrem Ahoja chystajú tábory aj ďalšie organizácie v Piešťanoch a okolí. Deti tento rok budú opäť zabávať mladí animátori zo záujmového združenia Piešťanský klokan, a to počas najrôznejších denných i pobytových táborov. Nechýbajú športové tábory a sústredenia klubov, takže vyrážať každý deň za zážitkami budú atléti, jachtári, futbalisti, plavci, ale aj deti, ktoré sa budú zdokonaľovať v cudzom jazyku vďaka jazykovej škole. K organizovaniu sa budú pridávať pravdepodobne ďalšie občianske združenia, ktoré sa o deti starajú v táboroch každoročne.

Isté je, že tábory bude sprevádzať zvýšený dohľad nad hygienou, vyhlásenia rodičov o zdravotnom stave detí a pravidelná dezinfekcia. Pravdepodobné tiež je, že pri priaznivom počasí budú účastníci táborov čo najviac času tráviť v exteriéri, aby predchádzali riziku prenášania ochorení. 

0 Shares

Najnovšie správy

Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa…
  • 19.04.2024, 08:32
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 20. apríla 2024
Meniny má Marcel, zajtra Ervín