Pozitívny nález koronavírusu ohlásili dnes v Hornej Strede

Prostredníctvom pravidelných vysielaní obecného rozhlasu sa dnes Hornostredčania dozvedeli o tom, že jeden z obyvateľov má pozitívny výsledok testu na prítomnosť COVID-19 . Informovali o tom starostu obce Ľubomíra Krajňanského pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva SR.


V H. Strede dnes rozhlasom vyhlásili prítomnosť COVI-19 u jedného z obyvateľov. (Autor: google.sk/maps)

„Ani ja sám neviem, o koho ide, neprezradili mi to. Ubezpečili ma však, že uvedený obyvateľ je izolovaný.  Ani predtým, ani potom sa nekontaktoval so žiadnymi osobami žijúcimi v našej obci. Tiež mi neprezradili informáciu, či ide len o obyvateľa čo tu žije prechodne, či občana, ktorý má v Hornej Strede trvalý pobyt,“ uviedol starosta Hornej Stredy.

Ako ďalej podotkol, obec pravidelne prostredníctvom svojho rozlasu informuje ľudí o všetkých aktualitách. Aj dnes, teda vo štvrtok 26. marca vyzývali najmä seniorov a rizikové skupiny, aby sa zdržiavali doma. „Ak seniori potrebujú nakúpiť potraviny alebo drogériu, nech zatelefonujú na obecný úrad, toto všetko im vieme zabezpečiť a dodať až do ich domovov,“ skonštatoval starosta.

Vyzval všetkých obyvateľov, nech z domu vychádzajú v zmysle nariadení vlády iba s rúškom. Ruky nech si chránia rukavicami. Do obchodu a za povinnosťami nech odchádzajú len v nevyhnutých prípadoch. Tiež nech dodržujú od seba minimálne dvojmetrovú bezpečnostnú vzdialenosť.

„Obec bezplatne rozdala ochranné rúška rizikovým skupinám a seniorom. Začali sme najstaršími seniormi a postupne rúška rozdáme všetkým občanom Hornej Stredy,“  dodal  Ľubomír Krajňanský.

2K Shares

Najnovšie správy

Klub kaktusárov a pestovateľov sukulentov sa opäť prezentoval nielen hodnotnou výstavou v priestoroch Malej scény Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch,…
  • 12.07.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Príroda / Podujatia / Piešťany
Dnes je pondelok 13. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom hlavolamov. Meniny má Margita.
  • 13.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Do redakcie sme pred časom dostali podnet, že na križovatke piešťanských ulíc Teplická-Radlinského-Meštianska sú pre stromy ťažko viditeľné dopravné značky.…
  • 13.07.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Kaktusy a sukulenty sprevádzajú rôzne mýty o tom, aké ťažké je ich úspešné pestovanie. Hovorí sa, že veľmi ťažko kvitnú,…
  • 12.07.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany
pondelok, 13. júla 2020
Meniny má Margita, zajtra Kamil