Nastupujúci minister školstva Branislav Gröhling pripustil, že dva týždne voľna pre školákov nebudú stačiť

V stredu večer v relácii TV Markíza na tému koronavírus k problematike školstva vystúpil aj budúci minister školstva Branislav Gröhling. V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou potvrdil, že dva týždne voľna pre školákov zrejme nebudú stačiť a zostanú doma aj dlhšie. Zatiaľ je vyhlásené mimoriadne voľno pre školákov v termíne od 16. do 27. marca.

Gymnázium Pierra de Coubertina zavedie harmonogram, aby sa v škole vystriedal každý ročník v iný deň. (Autor: red)

Ministerstvo sa však podľa nastupujúceho ministra rozhodne až na základe stanoviska hlavného hygienika. Medzi svoje priority pre najbližšie týždne zaradil plán uskutočnenia maturít, ktorých presný termín ešte nevedel určiť, ako aj prijímacie pohovory pre školákov na stredné či vysoké školy. Aby sa zachovala kontinuita vzdelávania. Všetko vraj bude záležať na tom, ako sa bude v najbližších týždňoch šíriť nový koronavírus.

Vyjadril tiež odhodlanie, že aj napriek neľahkej situácii by sa mal školský rok 2019/2020 ukončiť v riadnom termíne na konci júna, a to aj napriek predpokladu predlžovania výluk vo vyučujúcom procese.

Vie si však predstaviť, že sa v tomto školskom roku neuskutoční monitoring Testovanie 9.

Už najbližší piatok by sa malo uskutočniť ustanovujúce zasadnutie národnej rady, ktorá svojím hlasovaním zrejme potvrdí zloženie novej vlády.

Ako povedal pre médiá nastupujúci premiér Igor Matovič, nová vláda by mala zasadnúť a prevziať moc v krajine už túto sobotu.

533 Shares

Najnovšie správy

Ešte pred asi týždňom bola v piešťanskom priemyselnom areáli na poľnej ceste hneď vedľa informačnej tabule hovoriacej o zdroji vody…
  • 09.07.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Dnes je štvrtok 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 9. júla 2020
Meniny má Lujza, zajtra Amália