Technická olympiáda v Strednej odbornej škole technickej

  • Kultúra a spoločnosť / Reportáž
  • 14. februára 2020, 10:00

Začiatok februára sa v Strednej odbornej škole technickej (SOŠT) v Piešťanoch niesol v znamení desiateho ročníka krajského kola Technickej olympiády. Už tradične sa súťaže zúčastňujú víťazi okresných kôl.

Druhé miesto v B-kategórii získal Matej Komárek zo ZŠ s MŠ Rakovice (vpravo). foto: archív SOŠT

Technické zdatnosti i teoretické vedomosti si preto vyskúšali tí najšikovnejší ôsmaci a deviataci a tiež tretiaci a štvrtáci osemročných gymnázií. Tvorili súťažnú kategóriu dvojíc označenú písmenom „A“. Piataci, šiestaci a siedmaci základných škôl a prváci a druháci osemročných gymnázií tvorili B-kategóriu jednotlivcov.

„Technická olympiáda mala dve časti – teoretickú a praktickú. Teoretická prebiehala formou riešenia vedomostných testov, v praktickej žiaci zhotovovali výrobok podľa zadania,“ uviedla zástupkyňa SOŠT v Piešťanoch Daniela Kulíková.

V tomto ročníku súťažiaci A-kategórie mali za úlohu zhotoviť podľa zadania z pripraveného materiálu pomocou nástrojov a náradia kŕmidlo pre vtáčiky. Súťažiaci kategórie „B“ vyrábali podľa priloženého obrázku a technického výkresu z pripraveného materiálu pomocou nástrojov a náradia jednoduchú poličku na kvet. Žiaci ukázali veľmi dobré teoretické vedomosti a praktické zručnosti.

Súťaž organizoval Okresný úrad Trnava, odbor školstva, v spolupráci s SOŠT v Piešťanoch. Porota ocenila všetkých zúčastnených, ktorí preukázali technické myslenie i praktickú schopnosť riešiť tvorivé úlohy.

Výsledky jednotlivých kategórií:

Kategória „A“:

1. Michal Pocsik, Michal Petrovič – ZŠ Strážnická, Skalica

2. Samuel Beťák, Roman Dekan – ZŠ Leopoldov

3. Michael Valentín, Matias Matlaha – ZŠ Veľké Úľany

Kategória „B“:

1. Šimon Kulich – ZŠ J. Fándlyho, Sereď

2. Matej Komárek – ZŠ s MŠ Rakovice

3. Filip Hovanec – ZŠ s MŠ Spartakovská, Trnava

Žiaci zhotovovali výrobok podľa technického výkresu. foto: archív SOŠT

(vd)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Aj napriek tohtoročnej veľmi miernej zime sa pri piešťanskom OD Prior naďalej môžete korčuľovať na mobilnej ľadovej ploche. V prevádzke…
  • 20.02.2020, 19:00
  • Piešťany
sobota, 22. februára 2020
Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana