Opitému cyklistovi takmer 20-kilometrový výjazd prerušili až policajti

Šesťdesiatročný cyklista spôsobom „krížom-krážom“, prešiel takmer dvadsať kilometrov, kým svojou štylizovanou jazdou neupútal policajtov. Policajti zo Starej Turej ho zastavili a skontrolovali. Nakoľko jeho spôsob jazdy nasvedčoval tomu, že jazdí pod vplyvom alkoholu, podrobili ho dychovej skúške. A za alkohol a „originalitu“ pri bicyklovaní hrozí šesťdesiatnikovi pokuta osemsto eur v správnom konaní.


S takmer tromi promile sa nesadá ani na bicykel. (Autor: polícia)

Dychová skúška u 60-ročného cyklistu bola totiž pozitívna. Nafúkal 1,30 mg/l, čo predstavuje 2,71 promile alkoholu. Policajtom uviedol, že sa zastavil v pohostinstve na pohárik. No podľa výsledku dychovej skúšky, tých pohárikov bolo podstatne viac. Aj napriek tomu však na bicykli prešiel takmer 20 km a je len šťastím, že nespôsobil dopravnú nehodu.

Policajti následne s cyklistom spísali správu o výsledku objasňovania priestupku. V správnom konaní mu hrozí pokuta až do 800 eur.

Polícia upozorňuje: Cyklisti! Aj pre vás platia rovnaké sankcie za priestupok spáchaný požitím alkoholických nápojov (aj nad 1 promile). Okrem prípadov, keď jazdíte v zastavanom území obce a po cestičke určenej pre cyklistov, a ak množstvo alkoholu pri dychovej skúške neprekročí hodnotu 0,24 mg/l (po prepočítaní 0,50 promile).

11 Shares

Najnovšie správy

Aj napriek tohtoročnej veľmi miernej zime sa pri piešťanskom OD Prior naďalej môžete korčuľovať na mobilnej ľadovej ploche. V prevádzke…
  • 20.02.2020, 19:00
  • Piešťany
Dnes je piatok 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 22. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom skautiek a Európskym dňom obetí zločinu. Meniny má Etela.
  • 22.02.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 22. februára 2020
Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana