V Piešťanoch sa to hemžilo zvieratami i superhrdinami

Ak ste v sobotu 8. februára prechádzali okolo Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch, určite vám neuniklo, že sa tam koná veľká slávnosť pre deti. Fašiangová výzdoba plná pestrofarebných balónov lákala deti už zďaleka a sľubovala dobrú karnevalovú zábavu


Karneval bol plný rôznych aktivít. (Autor: am)

Materské centrum Úsmev, Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj a mestské kultúrne stredisko spojili svoje sily a pripravili pre deti integračný karneval. Ten mal hviezdne obsadenie. Na jednom mieste sa stretli najrôznejšie rozprávkové bytosti – Elsa, princezné, nevesta, spidermani, pretekár McQueen, brušná tanečnica, netopiere, víly, motýle, lienka, včielka, ale aj tradičné remeslá a povolania ako kominár a hasič. Dokonalosť masiek pomohla maľovaním na tvár dotvoriť maskérka, pričom dodala kostýmom ten správny šmrnc.

Na zábavných stanoviskách deti pomáhali svojim kamarátom z rozprávok – Nemovi, pirátom, postavám zo Star Wars, včielke Maji a Vilkovi, Anne a Else. V tvorivých dielničkách si mohli vyrobiť šaša a potom ich čakali pohybové aktivity.

Zábava sa začala vláčikom, pokračovala tancovačkou a hrami s balónmi a obľúbeným padákom. Deti potešil konfetový dážď a vôbec im neprekážalo, že ho následne museli pozametať. Rozlúčka s karnevalom bola naozaj vo veľkom štýle. S deťmi sa lúčil prúd bubliniek, ktorý vyvolával pocit chýbajúceho sneženia počas tohtoročnej zimy.

Organizátori ďakujú všetkým dobrovoľníkom, ktorí im pomohli pripraviť pre rodiny s deťmi integračný fašiangový karneval. A verte, deti medzi sebou žiadne rozdiely nerobili.

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 4. decembra 2020
Meniny má Barbora, zajtra Oto