Víchrica Ciara vystrája v západnej Európe. Zajtra na obed zasiahne aj Piešťany.

Aktuálne západnej Európe už dáva zabrať veľmi silný vietor, ktorý v nárazoch dosahuje 80 až 100 km/h. Napríklad v Paríži je to 85 km/h, Maastrich je to 95 km/h, Amsterdam 89 km/h, Rotterdam okolo 80 km/h. Na fronte sú nárazy vetra až okolo 140 km/h. Podľa predpovedí SHMU do regiónu Piešťan víchrica Caira, dorazí v pondelok okolo obeda. Caira u nás dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 – 29 m/s (85 – 105 km/h) a priemernú rýchlosť 16 – 20 m/s (60 – 70 km/h).


Caira dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 - 29 m/s (85 - 105 km/h) a priemernú rýchlosť 16 - 20 m/s (60 - 70 km/h). (Autor: SHMU)

Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.
Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Silný vietor a intenzívny dážď sužuje západnú Európu od včerajšej noci. Víchrica Ciara spôsobuje problémy najmä v doprave.

Letecké spoločnosti zrušili desiatky domácich a medzinárodných letov, zatiaľ čo niekoľko železničných spoločností vyzýva cestujúcich, aby necestovali.

Desať železničných dopravcov dnes kvôli víchrici už zrušili jazdy. Záplavy a popadané stromy na tratiach spôsobili, že železničné trate sú na mnohých miestach neprejazdné.

Cestovať na cestných komunikáciách sa odporúča len v nevyhnutných prípadoch. Silný vietor na cestách prevracal vozidlá. V prístave Dover na juhu Anglicka boli kvôli silnému vetru pozastavené všetky trajekty.

Viaceré športové udalosti boli dnes odvolané, vrátane zápasu Premier League v Manchestri proti West Ham.

375 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je už v predaji nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.    
  • 24.11.2020, 10:23
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Piešťany / Región
utorok, 24. novembra 2020
Meniny má Emília, zajtra Katarína