Metelka vyhral šprint na 200 m, je blízko k medaile z omnia

  • Šport / Ostatné športy
  • 1. februára 2020, 15:38

Slovenský reprezentant Jozef Metelka si výborne počína na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike v kanadskom Miltone. Po tom, čo získal striebornú medailu v úvodných pretekoch na 1 km s pevným štartom, obsadil rovnakú priečku aj v šprinte na 200 m letmý štart. Ten sa započítava do novej súťaže dráhovej paracyklistiky – omnia, no nehodnotí sa samostatne. Metelka vedie priebežné poradie v tejto disciplíne a siaha tak na ďalší cenný kov z MS

Slovenský reprezentant Jozef Metelka si výborne počína na majstrovstvách sveta v dráhovej paracyklistike v kanadskom Miltone.

Metelka nestačil v šprinte na 200 m iba na víťazného Američana Justina Widhalma, za ktorým zaostal o 281 tisícin sekundy. Slovenský reprezentant tesne prekonal Oscara Higueru Rodrigueza zo Španielska, ktorý sa musel uspokojiť s bronzom. Metelka plánuje v Miltone štartovať ešte v stíhacích pretekoch na 4 km, v ktorých obhajuje titul majstra sveta, a scratchi. Svetový šampionát je súčasťou kvalifikácie na paralympijské hry 2020 v Tokiu.

34 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 24. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenakupovania. Meniny má dnes Emília.
  • 24.11.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 24. novembra 2020
Meniny má Emília, zajtra Katarína