Končí inverzné počasie, príde sneženie, ale aj výrazné oteplenie

  • počasie / Piešťany / Spravodajstvo
  • 26. januára 2020, 00:01

Počasie v týchto dňoch je charakteristické výraznou inverziou. V dolinách, kotlinách a nížinách sa zrána vyskytuje hmla, ktorá sa miestami udržiava aj počas celého dňa. Slnečno je len na horách. Takýto charakter počasia končí. Najprv nasneží a neskôr sa však oteplí a sneh roztopí.


Od utorka večera môže napadnúť až 30 cm snehu (Autor: supa)

Čaká nás cyklonálne počasie a početné zrážky. Už v utorok popoludní sa dostane na naše územie studený front. Postupne prinesie výdatné zrážky, ktoré budú aj snehové.

Na mnohých miestach bude sneženie výdatné a pokračovať bude aj počas stredy. Za tieto dva dni môže napadnúť od 10 do 30 centimetrov snehu.

V oblasti západného Slovenska, juhu stredného Slovenska a na juhovýchode sa očakávajú zrážky vo forme dažďa alebo dažďa so snehom. 

Následne sa počas štvrtku očakáva výraznejšie oteplenie a sneh sa tak bude topiť. Nadpriemerne teplo bude aj naďalej a sneh tak dlho na našom území nevydrží.

imeteo.sk

132 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej