Zabíjačka v Šípkovom – všetko mizlo ako zadarmo

Do obce Šípkové všetci maškrtníci, ktorí milujú zabíjačkové špeciality, trafili v sobotu 11. januára vedení neomylne iba svojím nosom. Vyvoniavalo to tam až do susedného chotára.


O dobrú pohodu v Šípkovom sa staral harmonikár Janko Pavlíček. (Autor: FB Vrbove online)

Druhý ročník pravej dedinskej zabíjačky organizovali miestni športovci. Na štadión za nimi prišli nielen ich rodinní príslušníci a priatelia, ale aj sympatizanti Športového obecného klubu. Nechýbali najmä tí, ktorí si už na raňajky doma dávajú slaninu, oškvarky či zabíjačkovú kašu s jaternicou.

Už ráno okolo šiestej tu mäso zo svinky porciovali a pripravovali všetky ingrediencie a suroviny tak, aby z nich mohli v kotlíkoch či na stoloch a v hrncoch zhotoviť zabíjačkové špecialitky. Poskrúcané jaternice do špirálok čakali na vyváranie a prvých konzumentov už pred obedom.  Ľudia mohli okoštovať krvavničky, klobásky, zabíjačkovú kašu, oškvarky, kapustnicu, živánsku, varený podbradok, pečenú pečeň, ba i tlačenku.

To všetko vo vynikajúcej kvalite za super ceny. Jedlá sa míňali, obsluha bola príjemná a tiež náladička, ako sa patrí. Mnohí si brali produkty aj domov. A tí, ktorí tam hodovali, si dopriali i štamperlík či pohár piva na lepšie trávenie a vypálenie červíka. Na dobrú chuť i do spevu a k uvoľnenej veselej atmosfére pri voľnej zábave vyhrával na harmonike svoje najobľúbenejšie piesne Janko Pavlíček. Zabíjačkové špecialitky sa rozchytali rýchlejšie než jazda košickej strely.

18 Shares

Najnovšie správy

Na svahu nadjazdu pri chodníku do Tesca si v sobotu odpočíval známy modrý - zdieľaný bicykel. Bol hodený v tráve.…
  • 02.07.2020, 09:50
  • Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 3. júla 2020
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop