Zabíjačka v Šípkovom – všetko mizlo ako zadarmo

Do obce Šípkové všetci maškrtníci, ktorí milujú zabíjačkové špeciality, trafili v sobotu 11. januára vedení neomylne iba svojím nosom. Vyvoniavalo to tam až do susedného chotára.


O dobrú pohodu v Šípkovom sa staral harmonikár Janko Pavlíček. (Autor: FB Vrbove online)

Druhý ročník pravej dedinskej zabíjačky organizovali miestni športovci. Na štadión za nimi prišli nielen ich rodinní príslušníci a priatelia, ale aj sympatizanti Športového obecného klubu. Nechýbali najmä tí, ktorí si už na raňajky doma dávajú slaninu, oškvarky či zabíjačkovú kašu s jaternicou.

Už ráno okolo šiestej tu mäso zo svinky porciovali a pripravovali všetky ingrediencie a suroviny tak, aby z nich mohli v kotlíkoch či na stoloch a v hrncoch zhotoviť zabíjačkové špecialitky. Poskrúcané jaternice do špirálok čakali na vyváranie a prvých konzumentov už pred obedom.  Ľudia mohli okoštovať krvavničky, klobásky, zabíjačkovú kašu, oškvarky, kapustnicu, živánsku, varený podbradok, pečenú pečeň, ba i tlačenku.

To všetko vo vynikajúcej kvalite za super ceny. Jedlá sa míňali, obsluha bola príjemná a tiež náladička, ako sa patrí. Mnohí si brali produkty aj domov. A tí, ktorí tam hodovali, si dopriali i štamperlík či pohár piva na lepšie trávenie a vypálenie červíka. Na dobrú chuť i do spevu a k uvoľnenej veselej atmosfére pri voľnej zábave vyhrával na harmonike svoje najobľúbenejšie piesne Janko Pavlíček. Zabíjačkové špecialitky sa rozchytali rýchlejšie než jazda košickej strely.

18 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 12. júna. Tento deň je Svetovým dňom proti detskej práci. V roku 1935 sa v Piešťanoch narodil…
  • 12.06.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 13. júna. V roku 1934 sa vo Veľkých Kostoľanoch narodil spisovateľ Jozef Pavlovič. Meniny má Anton.
  • 13.06.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 14. júna. Tento deň je Svetovým dňom darcov krvi. V roku 1934 sa v Piešťanoch narodil športový…
  • 14.06.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Po dlhých mesiacoch sa Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch opäť otvorilo, čiastočne obnovilo svoju činnosť a privítalo deti v…
  • 14.06.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
pondelok, 14. júna 2021
Meniny má Vasil, zajtra Vít