Kolníková dvojnásobnou Majsterkou Slovenska

Veronika Kolníková, členka PPK Piešťany, reprezentovala v úvode decembra Slovensko na Majstrovstvách Európy v plávaní v Škótskom Glasgowe, kam odcestovala aj napriek malým zdravotným ťažkostiam.

Piešťanská plavkyňa s dvomi zlatými medailami. © archív V.K.

Štartovala na 800 m voľný spôsob, kde obsadila 28. miesto a v posledný deň v nedeľu štartovala na 400 m voľný spôsob a obsadila 40. miesto.

Po návrate následne štartovala na Majstrovstvách Českej republiky, kde plávala za TJ Znojmo. V disciplíne 1500 m voľný spôsob vyplávala 3. miesto v konkurencii kompletnej českej špičky v plávaní.  

V nočných hodinách sa presunula do Šamorína – na Majstrovstvá Slovenska. V piatok podvečer potom plávala v disciplíne 1500 m voľný spôsob a jasne zvíťazila, keď druhej v poradí nadelila 27 sekúnd.   V nedeľu  štartovala v disciplíne 800 m voľný spôsob a znova jasne zvíťazila – druhú v poradí porazila o 10 sek. Veroniku teraz čaká zaslúžený vianočný oddych a 2. januára 2020 začne s prípravou na novú – olympijskú sezónu.

58 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči vyrážali v uplynulom týždni k viacerým výjazdom. Ratovali ľudí aj autá, odstraňovali popadané stromy a chceli pomôcť i…
  • 18.02.2020, 10:00
  • Spravodajstvo
utorok, 18. februára 2020
Meniny má Jaromír, zajtra Vlasta