Na Štedrý deň ľudia volali záchranárov pre problémy s bruchom, dýchaním či tlakom

Martin Cifra

Najmenej potrebovali pomoc ľudia v Trnavskom kraji, kde záchranári zasahovali v 143 prípadoch.

Lekárom by stačilo len technické zariadenie s prístupom nás internet. Foto: pixabay.com

Najmä k bolestiam brucha, problémom s tlakom a dýchaním volali počas Štedrého dňa záchranárov. Dvom seniorom už zdravotní záchranári nedokázali pomôcť. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) SR Alena Krčová, počas 24. decembra volali záchranárov k dvom úmrtiam mimo domova. „V okrese Veľký Krtíš zomrel starší muž a v okrese Krupina taktiež senior, ktorý sa utopil v potoku,“ konkretizovala Krčová.

Celkovo záchranná zdravotná služba zasahovala v utorok v 1 422 prípadoch. Počet volaní na tiesňovú linku bol podľa slov Krčovej „oveľa vyšší, časť z nich sme vyriešili konzultáciou, odbornou radou pre pacienta, prípadne jeho smerovaním k lekárovi bez vyslania ambulancie záchrannej zdravotnej služby“.

Operátori z tiesňovej linky 155 vysielali záchranárov najčastejšie k akútnym bolestiam brucha, prípadom zvýšeného tlaku a sťaženého dýchania. Najviac zásahov zaznamenali v Košickom kraji, v ktorom potrebovalo pomoc 246 pacientov. Naopak, najmenej v Trnavskom kraji, kde záchranári pomohli 143 pacientom.

SITA

46 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 4. októbra. V Chtelnici sa 4. októbra 1607 narodil univerzitný profesor a rektor Martin Palkovič. V roku…
  • 03.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na diaľnici pri Hornej Strede v utorok 27. septembra popoludní narazilo do zvodidiel osobné motorové vozidlo. Zranenej osobe najskôr piešťanskí…
  • 03.10.2022, 23:01
  • Krimi / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera