Imatrikuláciu elektrikárom zo SPŠE pripravili tretiaci

Prvákov zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch prijali do cechu elektrikárskeho. Ich imatrikulácia sa uskutočnila 11. novembra v priestoroch telocvične školy. Organizátormi boli už tradične dievčatá a chlapci z 3. A triedy pod vedením pedagogičky Nataše Petruškovej.

Slávnostný akt pasovania za študenta SPŠE v Piešťanoch. foto: Miroslav Klein (Autor: Miroslav Klein)

Ako nás informovala triedna učiteľka „céčkarov“ Ivana Pavelková, jej žiaci sa spolu s „áčkarmi“ a triednou Emíliou Grmanovou a susednými „béčkarmi“ Beaty Ďuračkovej zišli v telocvični. V deň imatrikulácie zažili aj pôsobivú akciu Svet médií, ktorá sa konala v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána.

Hneď po obede nasledovalo uvítanie prvákov v rámci osláv Dňa študentov. Hry a súťaže, ktoré pripravili tretiaci v zaujímavých kostýmoch, preverili predovšetkým fyzické schopnosti adeptov, pre ktorých bola pripravená sladká odmena. Druhou časťou bol sľub, spojený s pasovaním a odovzdaním kartičky ako pripomenutia tejto akcie. Časť žiakov bola na výmennom pobyte v partnerskej škole v Rožnove pod Radhoštěm, takže kartičky dostali hneď po návrate. Dobrú náladu a malé občerstvenie si spoločne užili aj triedne učiteľky týchto žiakov.

Foto Miroslav Klein.
10 Shares

Najnovšie správy

V Domove dôchodcov Klas vo Vrbovom sa najskôr stala krádež, keď neznámy páchateľ odcudzil v noci z 2. na 3.…
  • 11.12.2019, 12:00
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 12. december 2019
Meniny má Otília, zajtra Lucia