Zimné majstrovstvá juniorkám KVP nevyšli podľa predstáv

  • Vodné pólo / Šport
  • 25. novembra 2019, 07:05

Po kadetkách absolvovali úvodné vystúpenie v sezóne aj vodnopólové juniorky do 23 rokov. O zimného majstra SR sa súťažilo v topoľčianskej krytej plavárni.

Vodnopólové juniorky na zimných majstrovstvách SR v Topoľčanoch. © KVP

Vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany štartovali prakticky s rovnakým kádrom, ktorý vyhral Zimné majstrovstvá do 17 rokov. Štart v juniorskej súťaži má podľa trénerov slúžiť na získavanie skúseností v ťažkých zápasoch, ktoré by inak počas sezóny nemali hráčky možnosť odohrať. Vo všetkých piatich zápasoch ťahali hráčky Piešťan za kratší koniec a tentoraz sa z víťazstva neradovali.

„Výsledkovo dopadli presne naopak ako nedávno kadetky. Dá sa povedať, že takto nejak sa to aj predpokladalo – máme mladé hráčky a nedisponujeme staršími a skúsenejšími juniorkami ako naši súperi. Napriek tomu si myslím, že dievčatá vstupovali do súťaže a do jednotlivých zápasov až so zbytočne veľkým rešpektom – nechcem rovno povedať, že to vzdali dopredu, ale zdalo sa mi, že už v šatni sme minimálne o gól prehrávali. Bojovnosť a snahu nemožno dievčatám uprieť. Makali celé zápasy a nevzdávali sa – to však vždy na súperov nestačí. Spravili sme veľa ako hovoria tenisti nevynútených chýb – zlé postavenie v útoku, nepresné nahrávky, nepreberanie lopty, nedodržiavanie pokynov trénerov. Myslím však, že takéto zápasy a turnaje dievčatá potrebujú. Ak trocha nad tým porozmýšľajú, nepoľavia v tréningovom úsilí z posledných týždňov, tak to určite bude lepšie,“ skonštatoval tréner Ján Baranovič.

Výsledky KVP Kúpele Piešťany :

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany  11 13   (3:4,7:5,0:3,1:1)
góly KVP: Kozáková 3, Doktorová, Holičová a Mešterová po 2, Hrebíková a Grežďová po 1

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 8:15 (2:3,1:4,2:6,3:2)
góly KVP : Mešterová 3, Teličiaková 2, Doktorová, Grežďová a Kozáková po 1

KVP Kúpele Piešťany – ŠK Olympia Košice 5:18 (0:7,3:3,1:4,1:4)
góly KVP: Teličiaková 2, Kozáková, Klampárová a Bojnová po 1

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 7:16 (3:3,2:5,1:4,1:4)
góly KVP : Grežďová a Kozáková po 2, Hrebíková, Holičová a Mešterová po 1

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Košice 9:15(5:2,1.2,3:1,0:6)
góly KVP: Grežďová 3, Bojnová 2, Hrebíková, Doktorová, Teličiaková a Zelková po 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Kristína Klampárová– Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Teličiaková, Katarína Klampárová, Zelková, Holičová, Bojnová, Mešterová, Galová

Konečné poradie Zimných majstrovstiev SR hráčok do 23 rokov: 1. ŠK Olymia Košice, 2. Slávia UK Bratislava, 3. PVK Vrútky, 4. Pirana SC Topoľčany, 5. ŠKP Košice, 6. KVP Kúpele Piešťany

8 Shares

Najnovšie správy

piatok, 29. mája 2020
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand