Zimné majstrovstvá juniorkám KVP nevyšli podľa predstáv

  • Vodné pólo / Šport
  • 25. novembra 2019, 07:05

Po kadetkách absolvovali úvodné vystúpenie v sezóne aj vodnopólové juniorky do 23 rokov. O zimného majstra SR sa súťažilo v topoľčianskej krytej plavárni.

Vodnopólové juniorky na zimných majstrovstvách SR v Topoľčanoch. © KVP

Vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany štartovali prakticky s rovnakým kádrom, ktorý vyhral Zimné majstrovstvá do 17 rokov. Štart v juniorskej súťaži má podľa trénerov slúžiť na získavanie skúseností v ťažkých zápasoch, ktoré by inak počas sezóny nemali hráčky možnosť odohrať. Vo všetkých piatich zápasoch ťahali hráčky Piešťan za kratší koniec a tentoraz sa z víťazstva neradovali.

„Výsledkovo dopadli presne naopak ako nedávno kadetky. Dá sa povedať, že takto nejak sa to aj predpokladalo – máme mladé hráčky a nedisponujeme staršími a skúsenejšími juniorkami ako naši súperi. Napriek tomu si myslím, že dievčatá vstupovali do súťaže a do jednotlivých zápasov až so zbytočne veľkým rešpektom – nechcem rovno povedať, že to vzdali dopredu, ale zdalo sa mi, že už v šatni sme minimálne o gól prehrávali. Bojovnosť a snahu nemožno dievčatám uprieť. Makali celé zápasy a nevzdávali sa – to však vždy na súperov nestačí. Spravili sme veľa ako hovoria tenisti nevynútených chýb – zlé postavenie v útoku, nepresné nahrávky, nepreberanie lopty, nedodržiavanie pokynov trénerov. Myslím však, že takéto zápasy a turnaje dievčatá potrebujú. Ak trocha nad tým porozmýšľajú, nepoľavia v tréningovom úsilí z posledných týždňov, tak to určite bude lepšie,“ skonštatoval tréner Ján Baranovič.

Výsledky KVP Kúpele Piešťany :

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany  11 13   (3:4,7:5,0:3,1:1)
góly KVP: Kozáková 3, Doktorová, Holičová a Mešterová po 2, Hrebíková a Grežďová po 1

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 8:15 (2:3,1:4,2:6,3:2)
góly KVP : Mešterová 3, Teličiaková 2, Doktorová, Grežďová a Kozáková po 1

KVP Kúpele Piešťany – ŠK Olympia Košice 5:18 (0:7,3:3,1:4,1:4)
góly KVP: Teličiaková 2, Kozáková, Klampárová a Bojnová po 1

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 7:16 (3:3,2:5,1:4,1:4)
góly KVP : Grežďová a Kozáková po 2, Hrebíková, Holičová a Mešterová po 1

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Košice 9:15(5:2,1.2,3:1,0:6)
góly KVP: Grežďová 3, Bojnová 2, Hrebíková, Doktorová, Teličiaková a Zelková po 1

Zostava KVP Kúpele Piešťany: Kristína Klampárová– Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Teličiaková, Katarína Klampárová, Zelková, Holičová, Bojnová, Mešterová, Galová

Konečné poradie Zimných majstrovstiev SR hráčok do 23 rokov: 1. ŠK Olymia Košice, 2. Slávia UK Bratislava, 3. PVK Vrútky, 4. Pirana SC Topoľčany, 5. ŠKP Košice, 6. KVP Kúpele Piešťany

10 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána