Veronika Kolníková s limitom na ME v plávaní do Glasgow

Maďarské mesto Györ počas prvého novembrového víkendu privítalo účastníkov 3. ročníka Slovakia Swimming Cup-u. Štartovalo na ňom 359 plavcov z Poľska, Česka , Rakúska, Maďarska, Malty a Slovenska. Bola to jedna z posledných možností splniť limit na ME do Glasgow.

Úspešná piešťanská plavkyňa V. Kolníková. (Autor: J.K. )

Veronika Kolníková, členka PPK Piešťany, štartovala len dva dni po návrate z 10-dňového sústredenia. V piatok obsadila na 1500 m voľný spôsob 2. miesto a len 2 sekundy zaostala za svojím slovenským rekordom. V sobotu si všetko vynahradila. V disciplíne 800 m voľný spôsob si vyplávala 1. miesto a časom 8:45,52 splnila limit na decembrové Majstrovstvá Európy. Za slovenským rekordom zaostala len o 1,52 sek. V nedeľu skompletizovala svoju zbierku medailí  tretím miestom na 400 m voľný spôsob.

„Celá moja príprava od leta smerovala k tomuto cieľu – zaplávať limit na ME. Sama sebe sa niekedy čudujem, že ešte mi to aj takmer v tridsiatke tak dobre pláva. Veľká vďaka za to patrí môjmu trénerovi  a podmienkam v Znojme, kde teraz pracujem,“ povedala po pretekoch šťastná Veronika.

Pred mesiacom 3-krát zvíťazila na Veľkej cene mesta Nový Jičín – 400m voľný spôsob, 400 m polohové preteky a 200 m polohové preteky a pred dvoma týždňami štartovala v Plzni za účasti kompletnej českej špičky, kde na 1500 m  vyplávala bronzovú medailu.

71 Shares

Najnovšie správy

Od 8. novembra 2019 stál na piešťanskej pešej zóne veľký vianočný stromček. Postupne k nemu pribúdali aj ďalšie dekorácie, svetielka…
  • 22.01.2020, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 22. januára 2020
Meniny má Zora, zajtra Miloš