Pochod pre zdravie: Štart bol zároveň cieľom

Martin Cifra

Nielen členky Ligy proti rakovine v Piešťanoch, ale aj ich rodinní príslušníci či priatelia sa v sobotu 19. októbra pri príležitosti Týždňa Ligy proti rakovine zapojili do akcie s názvom Pochod pre zdravie. Ústredná myšlienka bola symbolická: Štart je cieľ.

Pri príležitosti Týždňa Ligy proti rakovine pochodovali pre zdravie aj Piešťanci. foto:autor

„Počasie nám prialo, a tak päťdesiat nadšencov vykročilo od nášho klubu Ligy proti rakovine na Teplickej ulici cez krásny, farbami jesene hýriaci mestský park s paličkami, bez nich, s vozíkom, ba aj s vnúčatkami na príjemnú prechádzku,“ uviedla Mária Šišková, vedúca piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine.

„Cieľom chodcov bola Kúpeľná dvorana. V Apoline nás čakal výborný bylinkový čaj a cibuľový chlebík, ktorý nám tam pripravili. Bolo to veľmi príjemné dopoludnie. Ďakujem všetkým, ktorí sa pochodu zúčastnili. A tým sa to nekončí, určite si vychádzku radi zopakujeme,“ dodala Šišková.

Aj takýmto spôsobom mnohé piešťanské členky Ligy proti rakovine bojujú so svojím ochorením. Pochody pre zdravie sa stali obľúbenou akciou, na ktorej vládne spolupatričnosť, dobrá nálada a chuť do života.

Päťdesiat chodcov kráčalo z Teplickej ulice do mestského parku, aby podporilo myšlienku boja proti rakovine. foto:autor

(vd)

47 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália