J. Baláž ml. úspešný v seriáli ME vznášadiel

  • Šport / Ostatné športy
  • 30. septembra 2019, 08:23

Počas prvých dvoch septembrových víkendov sa uskutočnili ďalšie dve kolá z päťdielneho seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel, na ktorých sa zúčastnili pretekári z Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany.

Jaroslav Baláž ml. potvrdil výbornú formu. © archív KVMVŠ Piešťany

V termíne 7. a 8. septembra sa na celkovo treťom kole majstrovstiev Európy predstavil Marián Monček v kategórii Formula Novice a Jaroslav Baláž mladší v kategórii FS a netradične tiež F50. Monček aj vďaka neúnavnej snahe o čo najlepšie nastavenie vznášadla prekvapujúco, ale zaslúžene obsadil prvé miesto. Balážovi sa v kategórii FS podarilo nakoniec zvíťaziť nad najväčším súperom Stelzhammerom z Rakúska hlavne vďaka koncentrovanej jazde a kvalitnej príprave vznášadla. V kategórii F50, v ktorá je tradične najviac jazdecky obsadená sa Balážovi podarilo na veľké prekvapenie súperov po tvrdom boji obsadiť druhé miesto za Francúzom Godicheauom.

Počas nasledujúceho víkendu 14. – 15. septembra sa konalo štvrté kolo seriálu majstrovstiev Európy vznášadiel vo  švédskom Flottsbro pri Štokholme, na ktorom sa zúčastnil opäť Jaroslav Baláž ml. v dvoch kategóriách FS a F50. Podujatie sprevádzalo síce slnečné, ale veľmi veterné počasie, ktoré preverilo kvalitu a schopnosti tak súťažiacich, ako aj organizátorov a záchranárov. Baláž aj kvôli doterajšiemu vybudovanému celkovému bodovému náskoku v kategórii FS stavil na menej riskantnú jazdu a v ťažkých podmienkach obsadil druhé miesto. V kategórii F50 však zvolil opačnú stratégiu a po prestavení vznášadla na nové podmienky a jazdecky zvládnutých jazdách dokázal opäť prekvapiť súperov a zvíťaziť.

Vďaka získaným bodom v uplynulých súťažiach Baláž zatiaľ vedie kategóriu FS a je na treťom mieste v kategórii F50. Konečné umiestnenie sa rozhodne na poslednom tohtoročnom podujatí, ktoré sa bude konať neďaleko nemeckých Drážďan počas prvého októbrového víkendu. KVMVŠ Piešťany

7 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 24. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom školských knižníc, Dňom OSN a Svetovým dňom informovanosti o rozvoji.…
  • 24.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Silný dážď minulý týždeň ponoril mnohé ulice pod vodu. Ako pri iných lejakoch i teraz sa ukázalo, že viaceré miesta…
  • 24.10.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel