Stanislav Štepka: Vzali sme si chleby, čaj a išli do mesta s vôňou vajcovky

  • Kultúra a spoločnosť / Reportáž
  • 16. augusta 2019, 07:57

Nestor a zakladateľ Radošinského naivného divadla oslávil v piatok 26. júla 75 rokov. A jeho divadlo viac ako polstoročnicu. Divadielko, v ktorom začínal, ešte v Radošine stojí. Stanislav Štepka s láskou spomínal na jedno krásne obdobie – radošinské.


V zrekonštruovanej sýpke v Radošine minulý rok diskutovali so Stanom Štepkom aj manželia Perneckí z Piešťan. (Autor: vd)

Obdobie Radošinského naivného divadla (RND) sa začalo v 1963 a trvalo do roku 1970. Bolo to pre neho jedno z najkrajších období, keď si Radošinci vybudovali divadielko, ktoré je tam podnes a v ktorom pokračujú ochotníci zo súboru Hlavina. Sú veľmi úspešní.

Keď tu, v Piešťanoch, hral Stanislav Štepka aj so svojimi kolegami z RND, hovoril o meste i o jeho chlapčensky krásnom vzťahu k nemu, ale aj o úspešných talentových skúškach budúceho neprijatého profesionálneho – ale vyhľadávaného amatérskeho, zato vysokoškolákmi milovaného a štátom zatracovaného herca.

Stal sa síce učiteľom aj publicistom, ale zvíťazilo „truc herectvo“. Mal ho ukryté v pravej aj ľavej komore i v predsieni svojho srdca. 

25 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela