S cyklochodníkom pre počasie meškajú tri mesiace

Minulý týždeň sme do redakcie dostali otázku ohľadom výstavby cyklochodníka na uliciach A. Hlinku a Sasinkova. Na prvý pohľad sa totiž zdá, že celý priechod bude zastavaný novým chodníkom, ktorý lemuje obrubník. Otázka teda znela, ako tadiaľ budú chodiť mamičky s kočíkmi a vozičkári.


Obrubníky by po dokončení nemali tvoriť bariéru (Autor: am)

Na križovatke posledný augustový deň vládol čulý pracovný ruch, no skutočne miesto novej výstavby pôsobí dojmom, že istým skupinám môže skomplikovať pohyb. Cyklochodník je však len v stave aktívnej výstavby, preto sme sa na plánovanú výslednú podobu spýtali piešťanskej radnice. „Toto je zatiaľ pracovný stav, nebude tam žiadna bariéra, chodník bude priechodný aj pre mamičky s kočíkmi či vozičkárov,“ povedala hovorkyňa mesta Drahomíra Moretová.

Radní tiež vyzvali firmu, aby cyklochodník dokončila čo najskôr. Zmluva so spoločnosťou Tradestone Slovakia, s. r. o., Trnava bola totiž uzatvorená a podpísaná predošlým primátorom ešte 26. septembra minulého roka.

Pôvodný termín uskutočnenia stavebných prác sa neskôr dodatkom predĺžil o 87 dní, t.j. z 245 dní odo dňa prevzatia staveniska na 332 dní odo dňa prevzatia staveniska.

Dôvodom zmeny lehoty bolo prerušenie realizácie prác v termíne 26. 11. 2018 – 20. 2. 2019 z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok, nakoľko by mali negatívny vplyv na výslednú kvalitu diela.

Pracovníci teraz vyrovnávajú plochy, aby bol pripravený podklad na asfaltovanie, druhá časť bude zámková dlažba. V rámci stavby sa vymieňajú semafory, lavičky, koše a k tomuto projektu je nutné podľa zmluvy uviesť výpožičný systém desiatich kusov bicyklov, ktoré budú sekundovať už spustenému Naivnému bikesharingu firmy Magna.

(am)

246 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela