Ako vyzeral starý park

  • História
  • 7. júla 2019, 12:00

Ako lepšie sa môžeme zoznámiť s históriou či pripomenúť si ju než prostredníctvom spomienok ľudí, ktorí ju zažili na vlastnej koži? V tomto príbehu si piešťanská výtvarníčka a galeristka Nadežda Mikolášiková zaspomínala na mestský park.

V období mojej dochádzky do základnej školy bol starý park trochu iný. Dvojprúdová alej lemovaná gaštanmi sa končila v mieste dnešnej fontány hudobným pavilónom. Bola to vtedajšia zmenšenina Hudobného pavilónu spred Kursalonu.

Ďalej nasledovala rovná cesta lemovaná borovicami, ktorá ústila k vtedajšiemu detskému domovu, dnes cirkevnému zariadeniu.

Na pódiu malého pavilónu som ako dieťa na Deň matiek recitovala básničku. Bola to udalosť! Skoro každá malá slečna, žiačka, mala v rukách z papiera vystrihnuté a pokreslené srdce na paličke.

Dnešná lúka, na ktorej občas cvičia jogu alebo chalani vrhajú lietajúce plastové taniere, bol sad ruží. Ruže rôzneho druhu a farby.

V tom priestore sa nedávno konala Winterparáda. Dá sa povedať, že je inak využívaný s podobným cieľom ako pred 65 rokmi. Dobrý pocit.

Nadežda Mikolášiková

33 Shares

Najnovšie správy

Obec Pobedim si poslednú fašiangovú sobotu užila od samého rána až do neskorej noci. Ľudia si pochutnávali na zabíjačkových špecialitách.…
  • 24.02.2020, 14:47
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo / Región
Smutné druhé výročie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej si pripomenuli aj Piešťanci. V piatok…
  • 24.02.2020, 01:30
  • Piešťany
pondelok, 24. februára 2020
Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika