Ako vyzeral starý park

  • História
  • 7. júla 2019, 12:00

Ako lepšie sa môžeme zoznámiť s históriou či pripomenúť si ju než prostredníctvom spomienok ľudí, ktorí ju zažili na vlastnej koži? V tomto príbehu si piešťanská výtvarníčka a galeristka Nadežda Mikolášiková zaspomínala na mestský park.

V období mojej dochádzky do základnej školy bol starý park trochu iný. Dvojprúdová alej lemovaná gaštanmi sa končila v mieste dnešnej fontány hudobným pavilónom. Bola to vtedajšia zmenšenina Hudobného pavilónu spred Kursalonu.

Ďalej nasledovala rovná cesta lemovaná borovicami, ktorá ústila k vtedajšiemu detskému domovu, dnes cirkevnému zariadeniu.

Na pódiu malého pavilónu som ako dieťa na Deň matiek recitovala básničku. Bola to udalosť! Skoro každá malá slečna, žiačka, mala v rukách z papiera vystrihnuté a pokreslené srdce na paličke.

Dnešná lúka, na ktorej občas cvičia jogu alebo chalani vrhajú lietajúce plastové taniere, bol sad ruží. Ruže rôzneho druhu a farby.

V tom priestore sa nedávno konala Winterparáda. Dá sa povedať, že je inak využívaný s podobným cieľom ako pred 65 rokmi. Dobrý pocit.

Nadežda Mikolášiková

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 24. júla. Meniny má Vladimír.
  • 24.07.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Prečo Sĺňava vznikla, načo slúži Vtáčí ostrov a prečo ochrana tohto územia je taká dôležitá, nám vysvetlil Piešťanec Dušan Knap…
  • 23.07.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 24. júl 2019
Meniny má Vladimír, zajtra Jakub