Medailová žatva PPK

• 4. júla 2019, 10:00

Reprezentanti Piešťanského plaveckého klubu súťažili 21.-23. júna na majstrovstvách Slovenska starších žiakov v Košiciach v silnej konkurencii 267 pretekárov zo 45 klubov. PPK reprezentovali Jakub Soldán, Tomáš Jakubček, Lenka Bilená, Lea Chromiaková, Eliška Drahovská, Patrícia Lehutová, Barborka Otrubová a Danka Studená.

Úspešní plavci PPK na majstrovstvách Slovenska v Košiciach. foto: Bohuš Chromiak

Najúspešnejšou pretekárkou PPK bola Lea Chromiaková, ktorá si v kategórii 13-ročných vyplávala dva tituly majsterky Slovenska na 100 a 200 m motýlik, druhé miesto na 200 m polohové preteky a tretie na 400 m polohové preteky. V disciplíne 100 m motýlik dosiahla siedmy najlepší bodový výkon vo svojej kategórii.

O rok mladšia Danka Studená si vyplávala striebro na 100 m motýlik a bronz na 200 m motýlik, v disciplíne 50 m voľný spôsob získala štvrtý najlepší bodový výkon v kategórii 12-ročných žiačok.

Veľkú radosť klubu spravili dievčatá v štafete 4×100 m voľný spôsob v zložení Patrícia Lehutová, Eliška Drahovská, Danka Studená a Lea Chromiaková, ktoré získali strieborné medaily.

Eliška Drahovská sa umiestnila na 14. priečke na 800 m voľný spôsob, Tomáš Jakubček bol desiaty na 200 m znak, Lenka Bilená si vyplávala 24. miesto na 100 m motýlik, Patrícia Lehutová skončila siedma na 100 m motýlik, Barborka Otrubová si vybojovala 26. miesto na 400 m voľný spôsob a Jakub Soldán bol siedmy na 400 m polohové preteky.