Plavci ŠPK Kúpele získali päť cenných kovov

  • Plávanie / Šport
  • 28. júna 2019, 14:00

V žilinskom 50-metrovom bazéne sa počas víkendu 14.-16. júna konali majstrovstvá Slovenskej republiky Open v plávaní. Súťažilo 238 pretekárov zo 41 klubov Rakúska, Azerbajdžanu, Českej republiky, Maďarska, USA a Slovenska. Plávalo sa systémom rozplavby, finále a pretekárkam ŠPK Kúpele Piešťany sa v rámci majstrovstiev Slovenska podarilo vybojovať päť cenných kovov.

Družstvo plavcov ŠPK Kúpele Piešťany na majstrovstvách Slovenska v Žiline. (Autor: Darina Moravcová)

ŠPK Kúpele bol vo vode zastúpený šiestimi chlapcami a piatimi dievčatami. Dve strieborné medaily si domov odviezla Sára Niepelová za druhé miesta vo vytrvalostných disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob. Niepelová úspešne zvládla povinnosti v škole a pred odchodom na štúdium do Ameriky jej plavecká forma opäť narastá.

Tri razy sa na bronzový stupienok postavila Olívia Ana Šprláková-Zmorová v disciplínach 400, 800 a 1500 m voľný spôsob. Pred štartom na Európskom olympijskom festivale mládeže v Baku potvrdila sľubnú formu.

Štvrté miesto obsadil a zemiakovú medailu si na 200 znak vyplával Filip Lányi, ktorý sa pripravuje na majstrovstvá Európy v diaľkovom plávaní na otvorenej vode.

Radoslav Suchánek

0 Shares
Súvisiace články
V Žiline sa v polovici júna konali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní v 50-metrovom bazéne. Veroniku Kolníkovú, členku PPK Piešťany,…
  • 25.06.2019, 14:00
  • Plávanie / Šport

Najnovšie správy

piatok, 19. júla 2024
Meniny má Dušana, zajtra Eliáš, Iľja