51. titul pre plavkyňu Veroniku Kolníkovú

• Plávanie / Šport
  • 25. júna 2019, 14:00

V Žiline sa v polovici júna konali medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní v 50-metrovom bazéne. Veroniku Kolníkovú, členku PPK Piešťany, ktorá štartovala vo svojich tradičných disciplínach, zastihli majstrovstvá v dobrej forme.

Kolníková opäť potvrdila, že patrí medzi slovenskú plaveckú špičku. (Autor: jv)

Predstavilo sa na nich 238 plavcov zo 41 oddielov. Zaujímavým bolo zastúpenie krajín: Rakúsko, Azerbajdžan, Maďarsko, Česko, USA a, samozrejme, Slovensko.

Veronika Kolníková v piatok dopoludnia na 400 m polohové preteky zvíťazila so šesťsekundovým náskokom a popoludní pridala na 1500 m voľný spôsob s 22-sekundovým náskokom druhé zlato. V sobotu v disciplíne 400 m voľný spôsob to bolo trochu náročnejšie, no znova zvíťazila a získala 50. titul seniorskej majsterky Slovenska. V nedeľu mala na programe trať 800 m voľný spôsob, kde znova s prehľadom a náskokom 14 sekúnd skončila prvá. So štyrmi zlatými medailami bola najúspešnejšou plavkyňou medzi ženami.

„Na to, ako som počas posledného mesiaca trénovala a koľko mám naplávané, to nie je najhoršie. Spokojná som bola najmä s časmi na 400 m polohové preteky a 400 m voľný spôsob. Z dosiahnutých časov v sezóne ma najviac mrzí, že sa mi nepodarilo splniť limity na majstrovstvá sveta – na 800 m voľný spôsob mi chýbalo 1,9 sekundy a v disciplíne 1500 m voľný spôsob 3,9 sekundy,“ uviedla úspešná plavkyňa.