Detský festival plný tanca, smiechu a spevu

  • Kultúra a spoločnosť / Školy / Podujatia
  • 19. júna 2019, 12:00

Počkali si na správnu chvíľu a pre deti pripravili veľkolepý program. Po prvýkrát v histórii sa školáci aj škôlkari z obcí Krakovany a Trebatice spojili do jednoliateho publika, aby zažili Detský festival. Uskutočnil sa v pondelok 10. júna v krakovianskom amfiteátri. A bolo tu toľko detí, že sa ich ani zrátať nedalo. Učiteľky to teda dobre vymysleli.

Vĺčik skočil medzi deti rovno z pódia. (Autor: vd)

S každým dieťatkom, samozrejme, prišli i rodičia a minimálne babička, takže amfiteáter doslova praskal vo švíkoch. To už na pódium docupitala veselá farebná Tanculienka a jej kamarát Smejko a ďalšie rozprávkové bytosti. Roztancovali, roztlieskali publikum, vytvorili atmosféru, pozývali deti na pódium a tie sa spolu s nimi zapojili do hier so zvieratkami a všakovakými srandičkami.

Potom na pódium vyšli tanečníci. Svoje tanečné štýly, ktoré si cibrí celý život aj vystúpeniami na ulici v zahraničí, publiku predstavil Miroslav „Bruise“ Žilka, člen skupiny Old

School Brothers. Finalista súťaže Česko Slovensko má talent zatancoval svoje originálne choreografie v štýle poppin, lockin a break dance, ale najmä electric boogie. Krátku choreografiu nacvičil aj spolu s deťmi. Deti z Krakovian a Trebatíc ocenili i možnosť vidieť jeho úspešnú choreografiu, ktorú si pripravil pre nemeckú súťaž v tanci.

Škola tanca – deti sa učili od M. Žilku electric boogie.

Originalite sa medze nekládli – to sa prejavilo i pri ďalších účinkujúcich. Po Bruisovi totiž nastúpili na parket tanečníčky z Cirkevnej základnej umeleckej školy vo Vrbovom, bola medzi nimi aj sólistka Vivien Madunická s choreografiou Street Girl. S týmto tancom získala titul majsterky Slovenska a na majstrovstvách sveta, kde boli zástupcovia 22 krajín, sa umiestnila na šiestej priečke. Potom vystúpili na pódium žiačky z Krakovian, ktoré pripravili choreografiu Indiáni a Apačov prestriedali opäť vrbovskí tanečníci s choreografiou Just Got Paid, aj táto bola ovenčená zlatom na majstrovstvách Slovenska. Pripravila ju Michaela Urbanová.

Vivien Madunická sa prezentovala úspešnou choreografiou.

Deti zažili tiež rozprávkových maskotov a parádnu diskotéku. Mimochodom, dídžej Minoxi si na pomoc vzal talentovaného harmonikára z Borovienky, školáka Daniela Snohu. Nechýbalo občerstvenie, chutné langoše, cukrová vata i popcorn, a tiež zdravotný dozor v podobe členiek miestnej skupiny Slovenského Červeného kríža.

Na to všetko sa z diaľky spokojne dívali starostovia obcí Juraj Valo z Trebatíc a František Klinovský z Krakovian. Ten zhodnotil akciu ako mimoriadne vydarenú a počet detí, rodičov a učiteliek prirovnal počtu návštevníkov Župného festivalu. Takže – ak bude všetko vychádzať tak dobre ako teraz, o rok sa môžu deti oboch susedných dedín tešiť na druhý ročník Detského festivalu.

Viera Dusíková

Amfiteáter v Krakovanoch bol zaplnený deťmi a rodičmi.
Lienka Tanculienka a čmelko Smejko spievali peničky v sprievode hudobníka.
Štoplíci si zatancovali aj pod pódiom.

Publiku sa predstavil Miroslav „Bruise“ Žilka, člen skupiny Old School Brothers.
Langoše nielen voňali, ale aj chutili.
29 Shares

Najnovšie správy

Aj keď, bohužiaľ, turistická atraktivita v poslednom čase klesala, mesto Piešťany je a asi aj navždy bude turistické mesto. Piešťany…
  • 07.06.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Šport
Dnes je nedeľa 7. júna. Tento deň je výročím Memoranda národa slovenského. Dnes oslavuje 93. narodeniny čestná občianka Piešťan, herečka…
  • 07.06.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 7. júna 2020
Meniny má Róbert, zajtra Medard