Najlepší mladí záchranári sú na „schererke“

  • Mladí dnes / Školy
  • 2. júna 2019, 08:00

Aj tento školský rok mladí záchranári civilnej ochrany zabojovali o putovný pohár prednostky Okresného úradu Piešťany a prednostu Okresného úradu Hlohovec.

Mladí záchranári civilnej ochrany získali putovné poháre a medaily. © archív organizátora

Pekné prostredie areálu Zámockej záhrady v Hlohovci bolo vo štvrtok 16. mája dejiskom okresného kola súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany okresov Piešťany a Hlohovec. Išlo o postupovú súťaž žiakov druhého stupňa základných škôl a osemročných gymnázií.

Súťaže sa zúčastnilo 16 družstiev. Chladné počasie i zamračená obloha neodradili súťažiacich zabojovať o čo najlepšie umiestnenie. Na trati dlhej 1300 metrov žiaci bojovali v  šiestich disciplínach – vedomostnom teste, civilnej ochrane, zdravotníckej príprave, pohybe a pobyte v prírode, hasení malých požiarov a v streľbe zo vzduchovej pušky. Žiaci preukázali získané teoretické vedomosti, praktické zručnosti a v neposlednom rade aj bežeckú zdatnosť.

Najlepšou školou za okres Piešťany bola so ziskom 588 bodov ZŠ F. E. Scherera Piešťany v zložení Samuel Orviský, Dávid Jurík, Nikola Seková a Rebeka Macháčová. Družstvo pripravovala učiteľka Ita Vašeková. Víťazi si odniesli do vitríny školy aj Putovný pohár prednostky okresného úradu. Zo strieborných medailí sa tešili súťažiaci zo ZŠ Brezová Piešťany pod vedením učiteľky Aleny Chajmíkovej: Liliana Plačková, Nikola Bračíková, Jakub Cíbik a Michal Žažo. Tretiu priečku vybojovali súťažiaci zo ZŠ Školská Vrbové: Ema Obuchová, Sára Hrnčiarová, Šimon Banák a Alex Daniel Boor. Družstvo pripravoval pedagóg Ján Karkuš.

Vyhodnotenie za okres Piešťany  a odovzdanie ocenení víťazom, ale aj  ostatným družstvám vykonal Miroslav Sluka, vedúci odboru krízového riadenia Okresného úradu Piešťany.

odbor KR OÚ Piešťany

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 17. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila