Čajky si striebro vážia, sezónu považujú za úspešnú

  • Šport / Basketbal
  • 24. apríla 2019, 16:00

Finálová prehra bolela iba krátko, strieborné medaily sú pre Piešťanské Čajky úspech. Trénera zdolaného finalistu basketbalovej extraligy Richard Kucsu potešili výkony jeho zverenkýň, mrzí ho iba jednoznačný výsledok finálovej série. „Sme realisti, strieborné medaily si vážime,“ poznamenal.

Sklamanie z prehry vo finále napokon vystriedal úsmev z výborne odohranej sezóny. © Ladislav Duračka

Čajky boli jediným tímom, ktorý v sezóne 2018/2019 dokázal zdolať MBK Ružomberok. Stalo sa tak v nadstavbovej časti a Čajky sa na domáce víťazstvo 69:59 chystali nadviazať aj vo finálovej sérii. Napokon sa tak nestalo, „Ruža“ v sérii triumfovala 3:0 na zápasy.

Podľa Richarda Kucsu bol vo finálovej sérii rozdielový výkon ružomberských legionárok, najmä Aaryn Ellenbergovej, Olgy Jackovecovej, Janeesy Jefferyovej a Eglé Šiksniuté: „Keď sa v kľúčových momentoch lámal chlieb, legionárky zabrali. Tak to bolo aj v treťom zápase, znovu to bolo o nich. My sme realisti a vieme, čo sme dosiahli. Ľúto nám môže byť azda iba to, že sme vo finále nedosiahli aspoň jedno víťazstvo. Ja som hrdý na dievčatá, ktoré vydali zo seba maximum a nechýbalo veľa, aby sme to zvrátili.“

Čajky chceli v treťom stretnutí odvrátiť koniec sezóny, no od úvodu v ňom iba doťahovali manko súpera. V závere ho stiahli na dva body, ale viac už nedokázali. „Samozrejme, že náš prvý pocit bezprostredne po zápase bol smútok z prehry. Dali sme do toho všetko. Získali sme však krásne druhé miesto, preto neskôr prišiel aj úsmev na naše tváre. Toto striebro má pre mňa veľkú cenu. Bola to ťažká sezóna, druhé miesto je krásne. Bojovali sme a snažili sme sa získať titul. Nevyšlo to, ale som vďačná za každý zápas a cenné skúsenosti,“ uviedla pivotka Rebeka Mikulášiková.

Sezóna 2018/2019 sa tak pre Čajky skončila, no rozhodne ju môžu považovať za úspešnú. Oproti minulému roku výrazne obmenili káder, Kucsa odtrénoval svoju prvú sezónu v pozícii hlavného trénera, no tím sa stabilizoval a konečný sumár sezóny je viac než pozitívny – druhé miesto v extralige žien i v Slovenskom pohári, víťazstvo v Stredoeurópskej lige CEWL a postup do štvrťfinále play-off Európskej ženskej basketbalovej ligy.

(th)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana