Kto chýba medzi nominovanými

  • Editoriál / Blogy
  • 12. marca 2019, 14:00

S prichádzajúcou jarou sa blíži aj tradičné vyhlasovanie najúspešnejších športovcov mesta Piešťany za rok 2018. Komisia mestského zastupiteľstva pre šport, rekreáciu a cestovný ruch sa touto anketou zaoberala na svojom minulotýždňovom zasadnutí a zostavila zoznam jednotlivých kategórií so športovcami a kolektívmi, ktorých odporúča oceniť.

tomas horky portret
Tomáš Horký © apt

Mená nominovaných športovcov môžete nájsť v športovej rubrike aktuálneho vydania Piešťanského týždňa. Členmi komisie sú zástupcovia širokého spektra športov v Piešťanoch, preto plne rešpektujem výstup, ktorý je uvedený v zápisnici. Aj tak si však dovolím povedať, že mi tam niektoré mená chýbajú, s čím, samozrejme, nemusíte súhlasiť.

V podobných anketách je takmer vždy diskusia, kto tam má alebo nemá byť, či je úspech toho a toho zaslúženejší alebo nie, či mal ten alebo ten lepší rok, alebo nie. Uznávam a obdivujem každého zo športovcov, ktorí sú medzi navrhnutými na ocenenia. Pred každým dávam klobúk dole a pevne verím, že sa im bude dariť aj naďalej.

V kategórii dospelých mi však chýba jedno meno. Ondrej Kubo. Piešťanský triatlonista, ktorý sa tomuto nesmierne náročnému športu venuje len pár rokov (dovtedy hral hokej). Za krátky čas zaznamenal neuveriteľný progres a stal sa jedným z najperspektívnejších triatlonistov na Slovensku i na medzinárodnej scéne. Jeho výsledky z prestížnych podujatí svetových sérií, kde dýcha na chrbát renomovaným menám svetového triatlonu, dokazujú, aký je to výnimočný športovec. Preto si myslím, že minimálne medzi elitnou desiatkou najlepších športovcov v kúpeľnom meste mal určite byť.

Podobne mi medzi najúspešnejšími kolektívmi chýbajú hádzanári MHK Piešťany. Tí v uplynulom roku dokázali po veľmi dlhej dobe vybojovať postup do extraligy a hneď od začiatku súťaže sa medzi hádzanársku elitu na Slovensku výborne adaptovali. Ako nováčik sú hráči MHK príjemným prekvapením aktuálnej sezóny. A to, že nie sú ani medzi elitnou trojicou, mi príde nepochopiteľné. Beriem do úvahy, že navrhnuté kolektívy získali úspechy v najvyšších slovenských súťažiach, zatiaľ čo hádzanári uspeli v prvej lige, no napriek tomu si myslím, že medzi najlepšími mali byť.

Určite sú aj ďalší športovci či kolektívy, ktorí si zaslúžia byť medzi nominovanými, nepochybujem o tom, že by o nich členovia komisie nediskutovali.

Tomáš Horký

Najnovšie správy

Napriek tomu, že počasie tomu zatiaľ nenasvedčuje, už o niekoľko týždňov sa začne leto a s ním aj potreba osviežiť…
  • 25.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je piatok 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Vo vnútrobloku na Winterovej ulici za piešťanskou kolonádou, v malom parčíku neďaleko detského ihriska, si svoje bydlisko rozložil muž, ktorý…
  • 24.05.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 25. máj 2019
Meniny má Urban, zajtra Dušan