Mladí klaviristi zo „zušky“ sa predviedli

  • Mladí dnes / Školy
  • 2. marca 2019, 14:00

Základná umelecká škola v Piešťanoch tento rok oslavuje 75. výročie založenia. Pri tejto príležitosti zorganizovala aj klavírny koncert, na ktorom sa mohli predstaviť talentované deti, navštevujúce jej hudobný odbor. V utorok 19. februára mladí klaviristi zahrali v Dome umenia.

Deti zahrali mnoho známych skladieb. (Autor: am)

Malú sálu kultúrneho stánku na Nábreží Ivana Krasku v Piešťanoch zaplnili nadšení rodičia, starí rodičia či priatelia a známi, aby si vychutnali majstrovstvo svojich ratolestí. Počas koncertu sa postupne predviedli klaviristi s 27 hudobnými vstupmi. Nechýbali klasické skladby ako Bachova Malá fantázia, Zeljenkova V tančiarni, Valčík od Prokofieva či diela Georga Gershwina. Hostia si však mohli vypočuť aj valčík od Yanna Tiersena známy z filmu Amélia z Montmartru.

S dielami sa predstavili žiaci piatich pedagogičiek – Kataríny Čermákovej, Larisy Krivoščekovej, Márie Marcinkovej, Renáty Polonskej a Tatiany Váryovej. Hosťom programu bola Radka Kováčová, ktorá študuje klavír na bratislavskom konzervatóriu.

(am)

9 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 24. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom školských knižníc, Dňom OSN a Svetovým dňom informovanosti o rozvoji.…
  • 24.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Silný dážď minulý týždeň ponoril mnohé ulice pod vodu. Ako pri iných lejakoch i teraz sa ukázalo, že viaceré miesta…
  • 24.10.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel