Mladí klaviristi zo „zušky“ sa predviedli

  • Mladí dnes / Školy
  • 2. marca 2019, 14:00

Základná umelecká škola v Piešťanoch tento rok oslavuje 75. výročie založenia. Pri tejto príležitosti zorganizovala aj klavírny koncert, na ktorom sa mohli predstaviť talentované deti, navštevujúce jej hudobný odbor. V utorok 19. februára mladí klaviristi zahrali v Dome umenia.

Deti zahrali mnoho známych skladieb. (Autor: am)

Malú sálu kultúrneho stánku na Nábreží Ivana Krasku v Piešťanoch zaplnili nadšení rodičia, starí rodičia či priatelia a známi, aby si vychutnali majstrovstvo svojich ratolestí. Počas koncertu sa postupne predviedli klaviristi s 27 hudobnými vstupmi. Nechýbali klasické skladby ako Bachova Malá fantázia, Zeljenkova V tančiarni, Valčík od Prokofieva či diela Georga Gershwina. Hostia si však mohli vypočuť aj valčík od Yanna Tiersena známy z filmu Amélia z Montmartru.

S dielami sa predstavili žiaci piatich pedagogičiek – Kataríny Čermákovej, Larisy Krivoščekovej, Márie Marcinkovej, Renáty Polonskej a Tatiany Váryovej. Hosťom programu bola Radka Kováčová, ktorá študuje klavír na bratislavskom konzervatóriu.

(am)

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Tichomír, zajtra Filip