Ocenili úspešných kanoistov

  • Kanoistika / Šport
  • 23. februára 2019, 16:00

V bratislavskom Technopole sa po roku opäť uskutočnil slávnostný Galavečer Slovenskej kanoistiky sekcie hladkých vôd pri príležitosti vyhlásenia Slovenského pohára 2018. Ocenenia počas piatkového večera získali aj viacerí vodáci z piešťanského regiónu a klub Kajak – Kanoe Piešťany skončil v celkovom poradí klubov na treťom mieste.

Romana Švecová je najlepšou kajakárkou medzi 13-ročnými dievčatami. © canoe.sk

Večerom sprevádzal Andrej Bartaloš a svojím moderovaním prispel k príjemnej atmosfére, v ktorej sa niesol celý večer. Galavečer si prišli užiť významní športovci, nádejní budúci reprezentanti, ich rodiča, funkcionári i priaznivci kanoistiky. Po príhovore predsedu sekcie hladkých vôd Roberta Petrisku nasledovalo ocenenie k životnému jubileu Dušana Cachovana z Klubu rýchlostnej kanoistiky Nováky a predstavenie autorov knižky Rýchlostná kanoistika na Slovensku 2018 Petra Bendeho a Ladislava Harsányiho.

Potom sa už uskutočnilo samotné vyhlásenie Slovenského pohára, kde pretekárom mladších vekových kategórií odovzdali ceny seniorskí slovenskí reprezentanti ako Peter Gelle, Juraj Tarr či Erik Vlček a starším pretekárom zasa osobnosti ako riaditeľka Slovenskej antidopingovej agentúry Žaneta Csáderová a riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda.

Výsledky kanoistov a kajakárov z piešťanského regiónu:

Kajak dievčatá 13-ročné: 1. Romana Švecová, 3. Hana Gavorová (obe Kajak – Kanoe Piešťany)

Kajak dievčatá 14-ročné: 1. Tamara Balážová, 3. Alexandra Lehutová (obe Kajak – Kanoe)

Kanoe kadeti: 1. Peter Kizek (Kajak – Kanoe), najlepším trénerom bola vyhlásená Marcela Erbanová

Kajak kadeti: 2. Daniel Rybanský (Kajak – Kanoe)

Kanoe juniorky: Silvia Moravčíková (Kajak – Kanoe), Lucia Valová (ŠK KAJAK Moravany nad Váhom)

Kanoe ženy: 1. Hana Mikéciová (ŠK Dukla Banská Bystrica)

Kajak veteráni: 2. Milan Jankech (Kajak – Kanoe)

Klub: 3. Kajak – Kanoe Piešťany

(th)

75 Shares

Najnovšie správy

Školáci i škôlkari si síce aktuálne užívajú jarné prázdniny, no rodičia tých, ktorí zasadnú do školských lavíc v nasledujúcom školskom…
  • 17.02.2020, 00:00
  • Piešťany
Niektoré strany vsadili na regionálne mená, iné zas iba na heslá a silné farby. Predvolebná kampaň do parlamentných volieb ide…
  • 17.02.2020, 18:43
  • Spravodajstvo
pondelok, 17. februára 2020
Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír