Tréner Michal Srnec: Florbal sa dostáva viac do popredia

  • Šport / Ostatné športy
  • 17. februára 2019, 12:00

Florbalová sezóna sa prehupla do druhej polovice. Prinášame zhodnotenie jej priebehu v jednotlivých kategóriách klubu FBC Páv Piešťany.

Dorastenci FBC Páv Piešťany zatiaľ prežívajú veľmi vydarenú sezónu. © archív FBC Páv

„Našou najmladšiu kategóriou je staršia prípravka. Od začiatku sezóny spravili veľký pokrok a je vidno, že florbal ich baví a stáva sa ich súčasťou. Postupne prichádzajú výhry a niekedy aj prehry, ale to k športu patrí. Pevne veríme, že čím viac zápasov budú hrať, tým viac skúseností získajú. Florbal sa dostáva viac do popredia, čoho dôkazom je aj nárast záujmu detí,“ zhodnotil výkony prípravky hlavný tréner Michal Srnec.

Súťaž starších žiakov hrá FBC Páv Piešťany s hráčmi a hráčkami, ktorí sú o dva roky mladší, ako je strop tejto vekovej kategórie. „Napriek tomu sme viac ako dôstojný súper každému tímu. Odrazom toho je tretia priečka v tabuľke a boj o postup na majstrovstvá Slovenska,“ pokračoval M. Srnec.

Najväčšiu radosť robia florbalistom dorastenci, ktorí v tejto sezóne ešte ani raz neprehrali. „Sme na prvom mieste, ktoré nám zaručuje postup na majstrovstvá Slovenska. Ešte je však pred nami ďalších desať zápasov a liga je vyrovnaná, takže ku všetkému musíme pristupovať naďalej zodpovedne, tvrdo trénovať a ísť za naším cieľom,“ dodal hlavný tréner.

Florbal sa celosvetovo stáva čoraz populárnejším športom.

Pozitívom je oživenie seniorského mužstva, ktoré minulú sezónu po vypadnutí z prvej ligy nenastúpilo v žiadnej súťaži. Starí harcovníci zostali klubu verní a doplnení o juniorov vytvorili skvelú partiu. Napriek niekoľkým zaváhaniam si dva zápasy pred koncom základnej časti zabezpečili prvenstvo v tabuľke, čo znamená, že do bojov o medaily a prípadnú baráž o postup do vyššej súťaže zasiahnu v semifinále.

Cieľom klubu je postup juniorského družstva do extraligy prostredníctvom baráže, kde sa chlapci stretnú s víťazmi regionálnych líg a dvomi družstvami z extraligy.

Ocenením práce trénera M. Srnca bolo jeho zaradenie do štábu Komisie vzdelávania a talentovanej mládeže Slovenského zväzu florbalu, kde asistuje pri výbere reprezentantov, ktorí by mali tvoriť jadro reprezentácie.

Stanislav Drabant

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana