Koniec mužského futbalu vo Veľkých Kostoľanoch?

  • Šport / Futbal
  • 9. februára 2019, 18:00

Nad futbalom vo Veľkých Kostoľanoch visia čierne mračná. Vyzerá to tak, že štart A-mužstva v jarnej časti piatej ligy západ je momentálne viac ako ohrozený. Svedčí o tom húfny odchod futbalistov do iných klubov.

Aj dlhoročná opora klubu Ján Janíček zmenila dres. Hrať bude za Madunice. © Ján Král

Nové pôsobiská si do konca januára našlo až desať futbalistov, ktorí by inak s najväčšou pravdepodobnosťou mali miesto v základnej zostave. Posun o poschodie vyššie zaznamenal Patrik Chudý, štvrtú ligu si zahrá za Vrbové. Hrotového útočníka Patrika Dolinaja, ktorého vo Veľkých Kostoľanoch prerobili na stredopoliara, získali na hosťovanie do konca sezóny Trebatice.

Ostatní hráči sa rozpŕchli do oblastných súťaží. Jozef Beko odchádza do šiestoligového Leopoldova, kam mieria tiež Peter Čeliga a Denis Ajpek. Obaja sa vracajú do známeho prostredia, kde už hrávali. Andrej Mačica a Peter Jankovič idú pomôcť susedným Pečeňadom v snahe o postup zo siedmej ligy. Rovnakú súťaž si zahrá aj trojica skúsených futbalistov. Michal Kinči, Juraj Bachňák a Ján Janíček budú nastupovať za Madunice.

So snahou o reakciu sme kontaktovali predsedu klubu z Veľkých Kostolian Michala Podolana, ktorý sa k veci v tejto chvíli ešte vyjadrovať nechcel, povedal však, že sa rieši otázka nového vedenia klubu. Ako to však s klubom bude pokračovať, nateraz nevedel predpovedať. Minimálne mládežnícke tímy – prípravka, žiaci a dorastenci – by ale mali sezónu dohrať.

Paradoxne, mužský futbal vo Veľkých Kostoľanoch je v najväčšom ohrození za posledné roky, práve keď mal oslavovať 90. výročie založenia. V obci sa prvýkrát oficiálne kopalo do lopty v roku 1929. Fanúšikom Veľkých Kostolian momentálne zostáva dúfať, že sa klubové hodiny na tomto údaji nadobro nezastavia.

Ján Král

Najnovšie správy

Nielen plastové či sklené fľaše, obaly od jedla a pitia, prípadne celé tašky, ale na piešťanskom Vážskom ostrove pribúdajú ako…
  • 20.04.2019, 00:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 20. apríla. Meniny má Marcel.
  • 20.04.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Na Veľký piatok, 19. apríla budú vrbovskí i prašnícki rybári spomínať s hnevom i zármutkom ešte dlhé roky. V potoku…
  • 20.04.2019, 11:46
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Kraj / Spravodajstvo / Región
Dnes je nedeľa 21. apríla. Meniny má Ervín.
  • 21.04.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava